Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnālistes Loretas Jarganes viena diena karavīra dzīvē Kājnieku skolā Alūksnē

Cik bieži jums sanāk mesties izaicinājumos un darīt lietas, kas ir pretrunā ar jūsu nodarbošanos, standartiem un, iespējams, pat vērtībām? Latvijas dzimšanas dienas mēnesī nolēmām, ka avīzes lappusēm vajag sarūpēt kaut ko citādāku. Un ko gan varētu saistīt ar šo nozīmīgo dienu, 18. novembri? Protams, jāsāk ar armiju un karavīriem, jo caur to ir sācies Latvijas brīvvalsts ceļš.

Liela daļa, izdzirdot adresi Lāč­plēša iela 1, brīnās, kur Alūksnē  ir tāda iela. Manuprāt, šī ir viena no pilsētas ielām, kas noteikti jāzina, jo tur ir Kājnieku skola. Tur sākas pamatapmācība ceļā uz karavīra statusu. Sākums mūsu zemes sargātājiem. 

Bet tie, kuri tomēr zina šo pilsētas pusi, ja nācies iet garām šai teritorijai -, vai neesat nekad aizdomājušies, kā ir tur, otrpus žogam? Es esmu domājusi. Un, kā saka, domām taču liels spēks. Tāpēc man žurnālistei Loretai Jarganei  bija iespēja uzzināt, kā ir vienu dienu būt karavīram.

Vairāk par sajūtām, emocijām, notiekošo un piedzīvoto lasi 15.novembra laikrakstā "Alūksnes un Malienas Ziņas".

Vietējās ziņas