Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemē gaidāmi īpašie Latvijā veidotās filmas "TUR" seansi

Septembrī, oktobrī un novembrī Vidzemes novados īpašos seansos būs skatāma LMT filma “Tur”, kas ir neparasta, intriģējoša drāma par attiecībām virtuālajā un reālajā pasaulē.

Kā skaidro režisors Uldis Cipsts, filma ir piedzīvojumu, mīlestības un savstarpējo attiecību stāsts: "Filma "Tur" ir katra režisora sapnis. Tā ir iespēja izveidot jēgpilnu stāstu aizraujošā un izklaidējošā formā. Stāstu, kas ir pārsteigumiem pilns piedzīvojums, skatīties ir ne tikai intriģējoši, tas liek arī aizdomāties. Filma atspoguļo arī manu personīgo pieredzi par to, ka mīlestība nebeidzas kopā ar cilvēku. Mīlestībai nav robežu. Visa pamatā ir cilvēks un cilvēcība. Unikāla radība – sarežģīta un trausla. Un tā ir sajūta, kuru mēs caur filmu arī vēlamies nodot skatītājiem."

Filmas stāsta pamatā ģeniālās informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas (aktrise Ilva Centere) pasaule sabrūk acu priekšā – viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par jukušu. Izmisumā viņa paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda (aktieris un režisors Regnārs Vaivars) personību un turpina attiecības ar Gundegu. Viņai nākas izvēlēties – gremdēties virtuālajā realitātē un ļauties mīlestībai ar datorprogrammu, slēpjot miljoniem vērto atklājumu no citu centieniem to iegūt savās rokās, vai, ignorējot savas jūtas, sniegt pasaulei brīnumu, tostarp iespēju priekšnieces meitiņai, kurai ir kustību traucējumi, staigāt. Kamēr Gundega vilcinās, izvēle nonāk viņas kolēģa Ērika (aktieris Artūrs Skrastiņš) rokās – izdzēst Raimonda personību no programmas vai atbalstīt Gundegas mīlestību, upurējot paša jūtas pret meiteni.Filmas treileris: https://youtu.be/jCI9ZTtSKP8


FILMAS “TUR” ĪPAŠIE SEANSI VIDZEMES NOVADOS:


PĻAVIŅU NOVADS:

Pļaviņu kultūras centrs, 18. septembris plkst. 18:00.


VECPIEBALGAS NOVADS:

Taurenes kultūras nams, 26. septembris plkst.19:00;

Kaives tautas nams, 4. oktobris plkst. 20:00.


GULBENES NOVADS:

Stāķi, Pamatskola, 17. septembris plkst. 18:00;

Gulbenes kultūras centrs, 18. septembris plkst.19:30.


LIMBAŽU NOVADS:

Umurgas kultūras nams, 19. septembris plkst. 18:00.


AIZKRAUKLES NOVADS:

Aizkraukles pilsētas kultūras nams, 20. septembris plkst.19:00.RŪJIENAS NOVADS:

Rūjienas kultūras nams, 27. septembris plkst.19:00.


ALŪKSNES NOVADS:

Alsviķu kultūras nams, 21. septembris plkst. 18:00;

Alūksnes kultūras centrs, 28. novembris plkst.20.00.


VALKAS NOVADS:

Valkas kultūras nams, 23. septembris plkst.19:00;

Vijciema tautas nams, 4. oktobris plkst.20:30.


ĒRGĻU NOVADS:

Ērgļu saieta nams, 10. oktobris plkst.17:00.


SMILTENES NOVADS:

Grundzāles kultūras nams, 12. oktobris plkst.18:00.


LUBĀNAS NOVADS:

Lubānas kultūras nams, 1. novembris plkst. 18:00.


LIMBAŽU NOVADS:

Limbažu kultūras nams, 12. oktobris plkst.15:00.


LIELVĀRDES NOVADS:

Lēdmanes tautas nams, 4. oktobris plkst.19:00.


MADONAS NOVADS:

Ļaudonas kultūras nams, 24. oktobris plkst. 19:00.


Filmas režisors ir Uldis Cipsts, bet scenārija autori – dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un aktieris Artūrs Dīcis. Tāpat pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs.  Kā ziņots jau iepriekš, no 17.septembra LMT  Viedtelevīzijā būs skatāms arī tāda paša nosaukuma seriāls. Vairāk informācijas par filmu un seriālu: tur.lmt.lv


Vietējās ziņas