Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var iesaistīties e – prasmju nedēļas pasākumos

No 28. februāra līdz 5. martam visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā notiks e - prasmju nedēļa un tās laikā dažādi pasākumi notiks arī Alūksnes novadā. E – prasmju nedēļas mērķis ir izglītot iedzīvotājus par datora un interneta izmantošanas iespējām dažādu jautājumu risināšanai un valsts sniegto e - pakalpojumu saņemšanai.

Alūksnes bibliotēkā aktivitātes ik dienu

Visplašākās aktivitātes e - prasmju nedēļā piedāvās Alūksnes pilsētas bibliotēkā. Te pirmdien, trešdien, ceturtdien un piektdien interesentiem būs iespēja piedalīties e - mācību kursā „Mans draugs dators”, lai apgūtu pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu. Bibliotēkā uz lielā ekrāna varēs vērot visu e - prasmju nedēļas tiešraižu translācijas.

Otrdien, 1. martā Alūksnes pilsētas bibliotēkā varēs iegūt informāciju par datora un interneta izmantošanas iespējām cilvēkiem ar redzes traucējumiem, par valsts un pašvaldību pakalpojumiem interneta portālā www.latvija.lv, notiks informācijas stunda par Alūksnes un Apes novadu bibliotēku kopkatalogu un citām datu bāzēm. Šajā dienā Bejas pamatskolā Alūksnes pilsētas bibliotēka organizēs informācijas stundu „Internets – tā nav spēle. Tā ir tava dzīve”, savukārt bibliotēkā notiks tikšanās – diskusija ar bērnu vecākiem par bērna attiecībām ar internetu, kontroli, noteikumiem, kā arī tehnoloģijām, kas atvieglo un palīdz bērnam nodrošināt drošu darbošanos virtuālajā vidē.

Trešdien, 2. martā bibliotēkas apmeklētāji varēs apgūt jaunā eParaksta izmantošanas iespējas, būs arī informācijas stunda darba meklētājiem par iespējām, ko darba meklēšanā piedāvā internets, praktiski padomi par filmām, audio un video ierakstiem, televīziju un radio, kā arī par iepirkšanos internetā.

Ceturtdien, 3. martā bibliotēkā SEB bankas bibliotēkas apmeklētājiem stāstīs par iespējām izmantot tās pakalpojumus elektroniskajā vidē. Tāpat šajā dienā varēs iesaistīties informācijas stundā „Apgūsti prasmes – iegūsti zināšanas” par interneta piedāvātajām iespējām informācijas iegūšanā, kā arī iesaistīties e - mācību kursā par darbu ar datoru un internetu. Iepriekš piesakoties, šajā dienā būs arī iespēja iesaistīties nodarbībā „Sāksim mācīties!”, lai apgūtu pamatprasmes darbā ar datoru. Aicinām to izmantot īpaši vecāka gadagājuma cilvēkus, kas gribētu apgūt šīs ikdienā noderīgās iemaņas.

Piektdien, 4. martā Alūksnes pilsētas bibliotēkā arī notiks e - mācību kurss pamatiemaņu apguvei dabā ar datoru un internetu, kā arī būs informācijas stunda par Alūksnes un Apes novadu bibliotēku elektronisko kopkatalogu un grāmatu rezervēšanas iespējām internetā.

Tāpat katru dienu apmeklētājiem tiks sniegtas konsultācijas par Alūksnes pilsētas bibliotēkā piedāvātajiem elektroniskajiem resursiem un pakalpojumiem e - prasmju pilnveidei.

Pasākumi arī pagastu bibliotēkās

Arī pagastu bibliotēkās būs vairāki e - prasmju nedēļas pasākumi. Piemēram, Jaunannas bibliotēkā 3. martā notiks pasākums pirmsskolas vecuma bērniem „Pirmais klikšķis”, bet 4. martā Jaunalūksnes pagasta bibliotēkā pirmsskolas vecuma bērni tiks aicināti uz pasākumu „Iepazīsim datoru”.

Alsviķu bibliotēkā katras e - prasmju nedēļas dienas pirmajā pusē pieaugušie pēc savām vēlmēm un interesēm varēs apgūt, kā veikt dažādus maksājumus internetā - samaksāt par elektrību, telefonu, nopirkt autobusu vai avio biļetes, biļetes uz teātra izrādēm un samaksāt rēķinus, savukārt pēcpusdienās skolēni pildīs dažādus testus, lai atjaunotu savas zināšanas par drošu interneta izmantošanu. Alsviķu bibliotēkas apmeklētāji arī varēs vērot e - prasmju nedēļas tiešraižu translācijas.

Strautiņu bibliotēkā pēc apmeklētāju pieprasījuma e - prasmju nedēļas laikā varēs apgūt datora un interneta lietošanas prasmes.

Annas bibliotēkā e - prasmju nedēļā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta ikvienam apmeklētājam, piedāvājot sniegt informāciju par IKT iespējām. Savukārt pēc e - prasmju nedēļas - 8. martā Annas bibliotēkā notiks pasākums „Seniori – sērfotāji”, kurā pagasta seniori uzzinās par datora un interneta izmantošanas iespējām

Bezmaksas semināri par VID un LAD elektroniskajām sistēmām

E – prasmju nedēļas ietvaros piektdien, 4. martā Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas mazajā zālē notiks 2 bezmaksas semināri: pulksten 10 uz semināru aicinām visus interesentus, kas vēlas apgūt Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanās sistēmas lietošanu, savukārt pulksten 11 būs seminārs par Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmas lietošanu.

Aicinām uzņēmējus, lauksaimniekus, amatpersonas un citus interesentus, kam būtu saistoša informācija par abām minētajām elektroniskajām sistēmām, izmantot iespēju apmeklēt šos bezmaksas seminārus, uzklausīt speciālistu konsultāciju un uzdot interesējošus jautājumus.

Lūdzam pieteikties semināriem, zvanot pa tālruņiem 64381502 vai 26646749 vai rakstot uz e-pastu: [email protected].

Plašāku informāciju par e – prasmju nedēļas pasākumiem meklējiet Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv, e - prasmju nedēļas mājas lapā www.eprasmes.lv vai interesējieties par tiem savu dzīvesvietu bibliotēkās.

Vietējās ziņas