Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvākajos gados Alūksnes novada militārajās bāzēs būvēs sporta kompleksu, autoparku un noliktavas

Tuvākajos gados Vidzemē militārajās bāzēs būvēs sporta kompleksu, autoparku un noliktavas, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) ziņojums šodienas valdības sēdei. Patlaban Alūksnes novadā izvietota Alūksnes militārā bāze, kur dislocēta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skola un Zemessardzes 31.bataljons, kā arī NBS reģionālās nozīmes poligons "Lāčusils" un militārā bāze "Meža Strautiņi".

Lai stiprinātu aizsardzības spējas, AM kopā ar NBS ir uzsākusi vairākus nozīmīgus infrastruktūras attīstības projektus bruņoto spēku kaujas spēju paaugstināšanai, tostarp - daļa no šiem projektiem tiek plānoti Alūksnes novadā.

Alūksnes novadā laika posmā no 2019. līdz 2023.gadam AM plāno veikt ievērojamas investīcijas infrastruktūras attīstībā, paredzot Alūksnes militārās bāzes, poligona "Lāčusils" un militārās bāzes "Meža Strautiņi" infrastruktūras uzlabošanu.

Alūksnes militārajā bāzē šogad īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēts valsts ēku siltināšanas projekts, kā arī sākta divu bruņojuma noliktavu būvniecība, kuru plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

2020.gadā Alūksnes bāzē paredzēts uzsākt autoparka pārbūvi, kā arī sporta kompleksa būvniecību, kas nodrošinās iespēju karavīriem pilnveidot fizisko sagatavotību. Bāzes teritorijā līdz 2022.gada beigām paredzēts izbūvēt reģionālo individuālā ekipējuma noliktavu un materiāltehnisko līdzekļu noliktavu kolektīvajam, apmācību un medicīnas ekipējumam. 

Bāzē "Meža Strautiņi" šogad sākts projektēšanas iepirkums bāzes pārbūvei, 2020.gadā paredzot būvprojekta izstrādi un 2021.gadā bāzē esošo ēku pārbūvi, lai tajā no Alūksnes militārās bāzes varētu pārdislocēt 31.bataljona karavīrus. Papildus 2019.gadā noslēgts līgums par telšu laukuma izbūves projektēšanu, kuru plānots pabeigt 2020.gadā, bet 2021.gadā iecerēti būvdarbi.

AM šī gada sākumā poligona "Lāčusils" paplašināšanai no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu "Jaunlāčusils", tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju šogad uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.


Ņemot vērā plānoto būtisko militārās infrastruktūras attīstību Alūksnes novadā, kā arī sabiedroto klātbūtni Latvijā, paredzams, ka militāro mācību intensitāte un bruņoto spēku pārstāvju klātbūtne novadā paaugstināsies.

Poligona "Lāčusils", bāzes "Meža Strautiņi", kā arī Alūksnes bāzes turpmākā attīstība dos papildu stimulu plašākai šīs infrastruktūras izmantošanai gan NBS, gan sabiedroto vajadzībām miera laikā.

Vietējās ziņas