Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slēgs Jaunlaicenes sākumskolu un Liepnas internātpamatskolu

Tiks likvidētas Jaunlaicenes sākumskola un Liepnas internātpamatskola, vakar lēma Alūksnes novada domes deputāti. Pērn Jaunlaicenes pamatskola tika reorganizēta par sākumskolu, tomēr skolēnu skaits sarucis, aģentūrai LETA paskaidroja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks (ZZS).

Turpmāk bērni dosies uz Ziemeru pamatskolu, bet, ja vecāki vēlēsies, Jaunlaicenes sākumskolas ēkā atradīsies pirmsskolas grupiņa, kas administratīvā līmenī būs Ziemeru pamatskolas pakļautībā.

Savukārt Liepnas internātpamatskolas likvidēšana saistīta ar valdības lēmumu, ka internātskolu kā tādu vairs nebūs, skaidroja Mucenieks. Līdz ar to Liepnā būtu divas viena līmeņa skolas, ko pašvaldība nevar atļauties.

Pēc slēgšanas Liepnas internātpamatskolas izpletīsies internāts pie Liepnas vidusskolas. Savukārt internātpamatskolas ēku komplekss, kas ir sliktā stāvoklī un prasa savas investīcijas, tiks nodots atsavināšanai un izsolīts.

Saeimas pērn novembra nogalē pieņemtie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka jaunu internātskolu dibināšana no 2018.gada 1.janvāra nebūs atļauta. Internātskolas, kas nodibinātas līdz minētajam datumam, būs tiesīgas turpināt savu darbību līdz 2019.gada 31.jūlijam.

Pašvaldības, kuru padotībā ir internātskolas, līdz 2018.gada 30.jūnijam būs jāpieņem lēmums, kas paredz internātskolu likvidācijas, reorganizācijas vai iekšējās reorganizācijas pabeigšanu līdz 2019.gada 31.jūlijam, paredzot izglītojamo tiesības turpināt izglītības ieguvi attiecīgās pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs pēc internātskolas darbības izbeigšanas.

Nākamā gada budžetā viens no priekšlikumiem paredz 2,4 miljonu eiro piešķiršanu pašvaldību dibināto internātskolu uzturēšanas izdevumu daļēju izdevumu segšanai 2018.gadā. Saeima par šo priekšlikumu vēl lems.

Iepriekš arī ziņots, ka pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori ieteikuši Liepnas vidusskolu uzreiz reorganizēt par sākumskolu, norādot uz nelielo audzēkņu skaitu pamatskolas posmā. Alūksnes novada pašvaldībai pētnieki rekomendējuši attīstīt vai nu vienu vidusskolu, vai ģimnāziju.

Vietējās ziņas