Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēnu jūrniecības konkurss „Enkurs”

Šis gads konkursa dzīvē ienesis izmaiņas. Lai paplašinātu skolu dalībnieku skaitu, pirmoreiz notiek reģionālās atlases kārtas, no kurām, gūstot nepieciešamo punktu skaitu, komandas nokļūst uz pusfināliem, un tikai tur izcīna tiesības startēt finālā. Mūsu skolas komanda konkursā piedalās jau desmito reizi. Pēc organizatoru iedibinātas tradīcijas desmitais gads ir īpašs, jo skola saņēma “Enkura” karogu.
Katru mācību gadu komandas sastāvs mainās, mainīgi ir bijuši arī mūsu rezultāti, bet, nenoliedzami, piedalīšanās šāda veida pasākumā dod ļoti lielu pieredzi.

Tā ir iespēja saliedēt komandu, piedalīties aizraujošās sacensībās: doties piedūmotās telpās – konteineros un glābt „cietušo”, trasē savienot ugunsdzēsības šļūtenes, dzēst atklātu liesmu, peldēt hidrotērpos un iekļūt glābšanas plostos, sniegt medicīnisko palīdzību, vadīt airu laivas un motorlaivas, ar profesionāliem trenažieriem vadīt „kuģus”, nodot ziņojumus ar Morzes ābeci un ar signālkarodziņiem, siet jūrnieku mezglus, būt erudītiem navigācijas, kuģošanas drošības un vēstures jautājumos, kā arī prasmīgi vilkt virvi.
Paldies šī gada komandai – Armandam Mastiņam, Ņikitam Laicānam, Sintijai Juhansonei, Aleksandram Kuzņecovam, Emīlam Pometunam, Enijam Bizjukovam, Denisam Loceniekam, Renāram Pudņikam par startu atlases kārtā un vēlēsim veiksmi pusfinālā!

Skolotāja Inita Lāce

Skola Kanaviņu kalnā