Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tradīcija – Mārtiņdienas tirdziņš

10.novembrī ir Mārtiņdiena. Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.
Alūksnes novada vidusskolā ir ikgadēja tradīcija organizēt Mārtiņdienas tirdziņu. Šogad pasākumu organizēja un vadīja skolotāja Ilona Apsīte. Sākumskolas skolēniem no 1. līdz 6.klasei bija iespēja redzēt gailīti Ilonas Apsītes izpildījumā, 5.klases skolnieces Aivija Mika un Emīlija Dzelzskalēja-Kalēja arī vadīja pasākumu. Šajā pasākumā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Mārtiņdienas vēsturi, uzzināt par iejūtīgo kareivi Mārtiņu, kurš neatstāja nelaimē nabaga cilvēku, iedodot tam savu apmetni.
Sākumskolas skolēni dzirdēja tautasdziesmas, ticējumus, Mārtiņdienas receptes, sveica mūsu skolas Mārtiņus, dziedāja dziesmas. Viena no tām bija „Pie Dieviņa gari galdi” kā pateicība par iespēju sanākt kopā un lepoties ar to, ka svētki ir svinami pie pilna galda un pie labas veselības. Uzstājās arī 2.klases skolēni ar latviešu tautas pasakas ”Lielais gailis” iestudējumu.
Mārtiņdienas tirdziņš izvērtās plašs. Tirgotāji bija sākumskolas skolēni, kuriem palīdzēja arī viņu vecāki. Paldies vecākiem par sadarbību un atbalstu!

Skola Kanaviņu kalnā