Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdzi atrisināt e-atkritumu problēmu!

Alūksnes novada vidusskolas skolēni un skolotāji aktīvi iesaistās vides saglabāšanas konkursos jau daudzus gadus. Skola vairākkārt ierindojusies aktīvāko dalībnieku skaitā - gan vācot baterijas un makulatūru, gan nolietoto elektroniku un elektriskās iekārtas. Skolēni ir kļuvuši atbildīgāki pret savu vidi, saprot mūsdienu pasaules radīto atkritumu draudus.
Sadarbībā ar Turcijas un Grieķijas skolām tika aktualizēta e-atkritumu problēma ne tikai savas skolas, valsts, bet arī Eiropas līmenī un izveidots kopējs “eTwinning” projekts par e-atkritumu problēmu “Help solve the e-waste problem” (“Palīdzi atrisināt e-atkritumu problēmu!”). Projekts norisinās divās kārtās: 2016.gadā un 2018.gadā. Projekta galvenais mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību vides saglabāšanas jautājumam.
Projekta gaitā skolēni veica dažādas aktivitātes: veidoja projekta logo, vadīja seminārus par e-atkritumu problēmu, kā arī paši iesaistījās atkritumu vākšanas kampaņās. Tāpat jaunieši sazinājās tiešsaistes konferencē, stāstot savas pārdomas par projekta aktualitāti un paveikto. Darbojoties vairākām valstīm kopā, jaunieši apzinājās, ka e-atkritumi ir globāla problēma, kas jārisina visiem kopā.
Nozīmīgi, ka ar “eTwinning” projektu Alūksnes novada vidusskola jau otro reizi iegūst Eiropas kvalitātes sertifikātu. Šāds gods 2018.gadā ir tikai 27 Latvijas skolām. Plašāk ar projekta aktivitātēm var iepazīties “eTwinning” mājaslapā.

— Aina Ezeriņa,
projekta koordinatore Latvijā

Skola Kanaviņu kalnā