Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēnu diena Aizsardzības akadēmijā

13. februārī man bija iespēja ēnot Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetus. Mans Ēnu dienas mērķis bija uzzināt vairāk par akadēmiju, kā arī dzirdēt pašu kadetu viedokli un pieredzi, jo pēc 12. klases beigšanas plānoju saistīt savu nākotni, karjeru ar armiju.
Diena ritēja raiti, sākām pulksten 10.00 un bijām brīvi ap pulksten 14.00. Laiku pilnīgi nejutu, redzēju daudz, bet tajā pašā laikā tik maz, jo visu nebija iespējams apskatīt, to ceru izdarīt atvērto durvju dienās.

Uzzināju, kāds ir akadēmijas veidošanās sākums, cik grūti ir būt par kadetu, un, protams, par izaugsmes iespējām, jo katra cilvēka mērķim vajadzētu būt attīstīties un no dzīves ņemt  maksimumu, ieguldot savu laiku, spēku, sviedrus un nervus.
Ieklausījos kadetu pieredzē par akadēmiju, protams, viņi visu nestāstīja, jo daudz kas ir atkarīgs no cilvēka individualitātes, bet viņi teica: „Nekas neiespējams tas nav, vajag mācīties un ar savu attieksmi parādīt to, ka tu gribi un esi pelnījis tur atrasties, tad jau viss būs labi.”
Būt par kadetu nav viegli, daudz jāmācās, jābūt gatavam fiziski un emocionāli tikt sagrautam, jo tu no ierastās vides tiec ielikts pavisam citā pasaulē, un tas, cik tālu tiksi, ir atkarīgs tikai no paša. Ir labi, ja pirms akadēmijas esi bijis Jaunsardzē vai Zemessardzē, kur iegūst pamatzināšanas un saprot, vai vispār ir jēga iet uz akadēmiju.

Kopumā Ēnu diena bija izdevusies, iepazinos ar jauniem cilvēkiem, kuriem interesē tas pats, kas man, tādējādi nebija grūti atrast kopēju valodu. Pēc Ēnu dienas sapratu, ka mana vēlme doties uz akadēmiju nav mazinājusies, tieši pretēji - esmu stingri nolēmis to darīt.

12. klases skolnieks Ernests Kristiāns Jantons

Skola Kanaviņu kalnā