Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba pasaules iepazīšana – animācijas kino

Karjeras pasākumā „Kāda varētu būt tava profesija animācijā” 24. janvārī 1. līdz 5. klases skolēni un viņu klašu audzinātāji piedalījās un aktīvi līdzdarbojās izbraukuma animācijas darbnīcās. Skolēniem interesē dažādas jaunās tehnoloģijas un to izmantošana, arī animācijas kino joma, ko tuvāk iepazīt piedāvāja animācijas studijas “Multenkulten” darbnīcu vadītāji.

Pasākuma pirmajā daļā skolēni noklausījās lekciju par animāciju – kā tā top, kas notiek Latvijā animācijas kino jomā un pasaulē. Animatori pastāstīja par dažādiem animācijas izpausmes veidiem. Pārsteidzošs klausītājiem likās stāsts gan par to, cik daudz dažādu profesiju pārstāvju iesaistīti vienas nelielas animācijas filmiņas veidošanā, gan arī par to, cik daudz laika un pacietības nepieciešams, līdz filmiņa nonāk pie skatītāja uz lielā ekrāna.

Otrajā daļā pasākuma dalībniekiem bija iespēja veidot savu animācijas filmiņu. Tās veidošana notiek uz filmēšanas galdiem, pie katra strādāja pieci cilvēki. Pieci ir optimālais skaits, lai katrs no skolēniem pats praktiski izmēģinātu, kā tas darbojas. Animācijas filmas tika veidotas ar nodarbību vadītāju sagatavotiem tēliem no animācijas filmas “Lupatiņi”. Radošajā darbnīcā bērni apguva “stop motion” animācijas tehniku, paši izveidoja filmas scenāriju, izgrieza trūkstošos filmas tēlus un izveidoja nepieciešamos uzrakstus, specefektus.
Animācijas filmiņu veidošanas process likās interesents ikvienam pasākuma dalībniekam. Aizrautīgi strādājot, laiks paskrēja nemanot, pie filmēšanas galdiem skolēni būtu gatavi pavadīt dienu, kas diemžēl šoreiz nebija iespējams! Paldies animācijas studijas “Multenkulten” nodarbību vadītājiem par izturību!

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pedagoģe, karjeras konsultante Dace Alksne

Skola Kanaviņu kalnā