Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2017” otrajā kārtā - arī Alūksnes un Apes objekti

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2017” otrajā kārtā žūrija dodas astoņu dienu braucienos, lai klātienē novērtētu 78 būves no 81 pieteiktās, tiktos ar būvniekiem un pasūtītājiem, informē Latvijas Būvnieku asociācija.

13. februārī un 14. februārī tiks vērtētas būves Rīgā, 20. februārī tiks vērtētas būves Kurzemē, 22. februārī tiks vērtētas būves Zemgalē, 27. februārī -  Latgalē, 28. februārī un 2. martā -  Vidzemē, bet 8. februārī žūrija jau vērtēja būves un tikās ar būvniekiem un pasūtītājiem Salaspilī un Rīgā

Nominācijā „Pārbūve” uz otro kārtu tiek virzītas – 17 būves, nominācijā „Publiskā jaunbūve” – 16 būves, nominācijā „Inženierbūve” – 16 būves, nominācijā „Ainava” – 9 būves, nominācijā „Restaurācija” – 6 būves, nominācijā „Atjaunošana” – 6 būves, nominācijā „Dzīvojamā jaunbūve” – 5 būves, nominācijā „Būve ārzemēs” – 3 būves. Skatē iekļauts viens Alūksnes objekts un viens Apes.

 Skate „Gada labākā būve Latvijā 2017” ir 17 lielāko būvniecības sabiedrisko organizāciju un viņu daudzu sabiedroto organizēti svētki visai nozarei. Skate notiek jau divdesmito gadu trīs kārtās. Žūrija uzskata, ka viņiem ir liels gods izvērtēt pieteiktos objektus klātienē un tikties ar būvniekiem. Notiek profesionāla diskusija. Skate tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem. Šogad skate ir viens no Latvijas simtgades oficiālajiem notikumiem. Viss iepriekšminētais pozitīvi atšķir skati „Gada labākā būve Latvijā 2017” no konkursiem, kurus organizē citi.

„Šogad priecē lielais pieteikumu skaits no dažādiem Latvijas reģioniem. Esam iepazinušies ar dokumentiem un uzskatām, ka labākās Latvijas būves un to radītāji ir pelnījuši tikšanos klātienē,” teic skates „Gada labākā būve Latvijā 2017” žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Žūrijas sastāvā ir 44 augstas raudzes eksperti no 23 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un  augstskolām. Skati „Gada labākā būve Latvijā 2017” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 nozares profesionālajām organizācijām.

Skates fināls notiks RTU Arhitektūras fakultātē 20. martā no 9.00 līdz 17.00, bet skates uzvarētāju apbalvošana un Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāju, projektētāju, inženieru dalīšanās pieredzē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 28. martā veidos „Būvniecības dienu”. Pagājušajā gadā „Būvniecības dienu” apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Nominācija "Restaurācija"
Paviljons – rotonda Tempļakalna parkā Alūksnē

Pasūtītājs: Alūksnes novada pašvaldība
Projekta autors: SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” – Artūrs Lapiņš
Galvenais būvuzņēmējs: SIA “BŪVFIRMA INBUV”
Būvuzraugs: AS “Būvuzņēmums Restaurators” – Dāvis Priede
Projektētājs konstruktors: SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” – Artūrs Lapiņš
Arheoloģiskā izpēte un uzraudzība: SIA “Archeo” – Uldis Kalējs
Galvenais darbuzņēmējs: SIA “BŪVFIRMA INBUV” – Juris Pavlovs

Nominācija "Publiskā jaunbūve"
VUGD depo ēkas un palīgēkas nojaukšana un jaunbūve Apē

Adrese: Dzirnavu iela 2A, Ape, Apes novads
Pasūtītājs: Nodrošinājumu valsts aģentūra - Ēriks Ivanovs, Antoņina Virčenko
Projekta autori: SIA „Sestais stils” – Ēriks Zīle; AS „Komunālprojekts” - Aleksandrs Čiņajevs
Galvenais būvuzņēmējs: SIA „RERE Būve” – Valdis Koks, Arvis Mūrnieks
Būvuzraugs: PS „Akorda un KPR”- Pēteris Gudrinieks
Projektētāji – konstruktori: SIA „Sestais stils” – Ēriks Zīle; AS „Komunālprojekts” - Aleksandrs Čiņajevs, Raisa Dmitrijeva, Sergejs Lasinskis
Galvenie darbuzņēmēji: SIA „Ozolmājas”; SIA „ASE”; SIA „Pristis”, SIA „Fonsterprof”

Vietējās ziņas