Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Sarkanos” gāzes balonus no tirgus izņems pakāpeniski 5

Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena informē, ka Baltijas valstīs Eiropas Savienības tehniskajām prasībām neatbilstošos gāzes balonus no tirgus izņem saskaņoti. Tas nozīmē, ka 2015.gada 1.janvārī stāsies spēkā aizliegums balonus uzpildīt un tirgot, bet to lietošana tiks aizliegta, sākot ar 2015.gada 1.jūliju.

"Jāņem vērā, ka līdz ar pārejas perioda noteikšanu neapstāsies pakāpeniska šo gāzes balonu izņemšana no Latvijas tirgus. Tāpat kā līdz šim, arī pārejas perioda laikā gāzes baloni, kuriem būs notecējis periodiskās pārbaudes termiņš, būs jāizņem no tirgus," norāda E.Urpena.

Viņa stāsta, ka vienlaikus pirms šo gāzes balonu izņemšanas no tirgus, Ekonomikas ministrija plāno izstrādāt jaunu normatīvo regulējumu gāzes balonu apritei, risinot arī neskaidrības par gāzes balona īpašumtiesībām.  

Gāzes balonu tirgus Latvijā šobrīd funkcionē pēc „pudeļu taras” principa, proti, izlietojot gāzes balonu un nododot to gāzes balonu tirgotājam, pretī tiek saņemts jau cits, uzpildīts gāzes balons.

"Jāatzīst, ne reti netiek ņemts vērā, ka gāzes balons ir tvertne, kuras iekšienē ir pietiekoši liels spiediens un tās bojājumu vai  nepareizas lietošanas rezultātā var notikt nelaimes gadījums ar letālām un neatgriezeniskām sekām. Izstrādājot regulējumu gāzes balonu apritei, tiktu panākta tiesiskā skaidrība gāzes balonu tirgū, kā arī tiktu definēti godīgi un caurspīdīgi tirdzniecības nosacījumi," uzskata preses sekretāre.


Kā zināms, Latvijā apritē esošo 50 litru tilpuma vairākkārtēji uzpildāmo balonu (kas ražoti vēl Padomju Savienībā saskaņā ar PSRS tehniskajām prasībām) statuss tiek atzīts par nedrošu un neatbilstošu ES kvalitātes un drošuma prasībām. Šādiem baloniem būtu jāveic atbilstības pārvērtēšana. Faktiski šāda situācija ir izveidojusies ar gandrīz visiem 50 litru sarkanajiem baloniem, kas ir nākuši apritē līdz 2003.gada 1.jūlijam. Attiecīgi arī šo balonu riski cilvēku veselībai un dzīvībai ir daudz augstāki, nekā jaunajiem baloniem, kas atbilst ES drošuma prasībām.

Komentāri 5

mājsaimniece

un...?nomainīs pret mazākiem, kas par to maksās? mēs taču maksājām par pirmo lielo balonu, pēc tam tikai par uzpildīšanu.

pirms 5 gadiem, 2013.11.28 21:45

Gāzēns

Kas tērēs ,tas maksās, ne ko darīt...

pirms 5 gadiem, 2013.11.29 20:27

tgb

Kārtējai slobijs. Nez vai tie mazi plānsienu baloni ir drošāki ...
Faktus, lūdzu, studijā kas tieši nedrošs ir sarkanajiem baloniem?
Tas ka smagi un jevropas mīkstie tos nevar panest? Ja nu vienīgi tas.

pirms 5 gadiem, 2013.12.01 15:12

tgb

vēl piebilde par "saskaņā ar PSRS tehniskajām prasībām" ...
redzējām jau saskaņu ar jevropas tehniskajām prasībām Zolitūdē ... un Alfā

pirms 5 gadiem, 2013.12.01 15:14

Vietējās ziņas