Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies skolēnu pieteikšanās "Ēnu dienai 2020"

No šodienas atvērta skolēnu pieteikšanās ikgadējai "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia") karjeras izglītības programmai "Ēnu diena, "Alūksniešiem.lv"  informēja projekta vadītāja Linda Volāne.

Šogad tā norisināsies 12.februārī un Ēnu dienas tēma ir perspektīvās profesijas, kuras nākotnē saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm būs pieprasītākas nekā tajās pieejamo speciālistu skaits.

Volāne skaidroja, ka pamatā tās ir profesijas tādās nozarēs kā dabas zinātnes, matemātika, informācijas tehnoloģijas, inženierzinātnes, ražošana, būvniecība un veselības aprūpe. 

"JA Latvia" vadītājs Jānis Krievāns uzsvēra, ka Ēnu diena ne tikai saved kopā uzņēmumu ar potenciālo darbinieku, bet var dot nozīmīgu pienesumu valsts tautsaimniecības attīstībai. "Šogad esam nolēmuši aicināt jauniešus apdomāt karjeru nozarēs, kuras Ekonomikas ministrija definējusi par svarīgām ilgtermiņā," norādīja Krievāns.

Ēnu devēju un ēnotāju sastapšanās notiek karjeras portālā "enudiena.lv". No 2019.gada 12.decembra savas vakances reģistrēt ir uzsākuši ēnu devēji un uz šo brīdi skolēnu izvēlei jau ir pieejamas 2300 dažādas vakances.

Starp portālā "enudiena.lv" publicētajām vakancēm skolēni līdz 7.februārim var izvēlēties ēnošanas vietu, uz kuru doties šogad.

Pēc Volānes paustā, pērn Ēnu dienā piedalījās 1545 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8664 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 34 000 reģistrētu ēnotāju. Pieprasītākās profesijas bija programmētājs -341 pieteikums, fizioterapeits - 273, pilots - 260 un gaisa kuģa stjuarts - 250.

Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas bija ugunsdzēsējs/glābējs - 279 vakances, neatliekamās palīdzības ārsta palīgs - 222 vakances, sabiedrisko attiecību speciālists - 207 vakances.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus. 

"Ēnu dienu 2020" informatīvi atbalsta portāls "Inbox.lv", ziņu aģentūra LETA, tiešsaistes sociālā tīmekļa vietne "Draugiem.lv", "EHR Mediju Grupa" un izdevējs "Dienas mediji".

Vietējās ziņas