Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

RACA aktivizē sadarbību ar Baltkrieviju

Biedrība "Reģionālo attīstības centru apvienība" (RACA), kas apvieno 21 pašvaldību un kur biedru skaitā ir arī Alūksne, aktivizē sadarbību ar Baltkrieviju, medijus informēja RACA padomnieks Rolands Pētersons.

RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis parakstījis vienošanos ar Baltkrievijas Mogiļevas apgabala vietējo pašvaldību padomju deputātu asociācijas priekšsēdētāju Anatoliju Matuļinu par abu organizāciju sadarbību vietējās pārvaldes, ekonomisko, tirdzniecības, zinātnes, kultūras, izglītības, sporta, tūrisma un citu nozaru kontaktu un kopīgu projektu veicināšanā.
"Baltkrievija ir mūsu tiešais kaimiņš un, lai gan ir aizvien pastāv jautājumi, kur mūsu viedokļi atšķiras, vairāk ir lietu, kas mūs vieno", uzsver RACA valdes priekšsēdētājs Krauklis. "Informatīvajā telpā par abām pusēm bieži vien dominē sagrozīta informācija, tādēļ ir svarīgi tiešie kontakti, sava veida tautas diplomātija. Baltkrievijas pusei ir patiesa interese par sadarbību ar Latviju kā vienu no divām ES robežvalstīm, un mēs daudzās jomās varam kalpot viņiem par nosacītu paraugu. Ir svarīgi saprast, ka sadarbība starp pašvaldībām ietilpst plašākā Latvijas un Baltkrievijas attiecību kontekstā, kas kļūst aizvien pozitīvāks," viņš atzīst.

Krauklis arī norāda, ka noslēgtā vienošanās ir tikai pirmais solis jeb "jumta līgums" saskaņā ar kuru RACA apņemas veicināt tās biedru - 21 Latvijas novada pašvaldības - sadarbību ar konkrētām Baltkrievijas rajonu un pilsētu pašvaldībām atbilstoši šo pašvaldību kopīgajam sociāli ekonomiskajam profilam un interesēm. "Kā nākamais solis ir būtiski konkrēti pārrobežu projekti, kurus mēs no savas pusēm esam gatavi visiem spēkiem veicināt, piesaistot arī citas Baltkrievijas pašvaldības, kas neietilpst mūsu asociācijā", atzīst baltkrievu pašvaldību delegācijas vadītājs Matuļins.

Mogiļevas apgabala pašvaldību deputātu asociācija pārstāv 24 Mogiļevas apgabala rajona pašvaldības - rajonu, pilsētu un visa apgabala - ar kurām RACA uzsāka sadarbību 2018. gadā. Savukārt RACA pārstāv 21 Latvijas pašvaldību, kas spēkā esošajā Nacionālajā attīstības plānā definētas kā reģionālās attīstības centri.

Vietējās ziņas