Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Prāts. Ārprāts. Saprāts." turpina erudīcijas spēles

Aizvadītajā piektdienā norisinājās Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešu organizētā erudīcijas pasākuma "Prāts. Ārprāts. Saprāts." otrā spēle.


Šoreiz spēlē piedalījās sešas komandas: "Vitamīnu brigāde", "Slīpais sviediens", "Čirkainie", "Kas nu būs!", "Inerce" un "Ceturtais piegājiens".

Organizatori bija sarūpējuši interesantus jautājumus par vēsturi, literatūru, bioloģiju, mūziku, kino un citām tēmām. Ko mēdz dēvēt par vēstures tēvu? Kāds ir Oksfordas vārdnīcas pasludinātais 2018. gada vārds? Kas ir saules sistēmas ledus milži? Kāda ir Eiropas Savienības devīze? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas raksturo tēmu daudzveidību.


Otrajā spēlē jauniešu komandu kontingentu kuplināja erudīcijas spēlēs pieredzējusī komanda "Ceturtais piegājiens", kas šoreiz izcīnīja 1. godalgoto vietu. Tikai ar piecu punktu starpību uzvarētājiem sekoja komanda "Vitamīnu brigāde", iegūstot 2. vietu. 3. vieta komandai "Slīpais sviediens".


"Pirmajā spēlē bija lielāka atsaucība, šoreiz komandu bija mazāk, bet erudīcijas sacīkste tāpat bija spraiga," stāsta spēles organizatoru pārstāve Samanta Adlere. Viņa uzsver, ka spēle domāta ikvienam interesentam, ne tikai jauniešiem, tādēļ līdz rudenim, kad "Prāts. Ārprāts. Neprāts." atkal atsāksies, interesenti aicināti komplektēt komandas un sekot informācijai spēles Facebook kontā.


"Paldies visiem, kas piedalījās - tiekamies nākamreiz, kas, iespējams, būs jau vasarā! Liels paldies mūsu atbalstītājiem, kas nodrošināja balvas uzvarētājiem: Alūksnes Kultūras centram, kafejnīcai "Pajumte", Alūksnes muzejam, Alūksnes novada pašvaldībai un MJIC "PaGalms" - par telpām," tā organizatori.

Vietējās ziņas