Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Poligonā "Lāčusils" notiks valsts aizsardzības mācības nometnes viesu diena

Poligonā "Lāčusils" Alūksnes novadā šodien notiks Jaunsardzes un informācijas centra organizētā valsts aizsardzības mācības nometnes viesu diena. Viesu dienā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti, kā arī skolu un pašvaldību pārstāvji iepazīsies ar valsts aizsardzības mācības programmas īstenošanu.

Viesojoties nometnē, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis (AP) arī kopā ar skolēniem piedalīsies valsts aizsardzības mācības praktiskajās nodarbībās.

Vasaras nometne poligonā norisinās no 3.jūnija līdz 12. jūnijam, un tajā piedalās skolēni no visas Latvijas, kuri skolā apgūst valsts aizsardzības mācību. Nometnē skolēniem ir iespēja uzlabot un nostiprināt praktiskās iemaņas, piemēram, orientēšanās un izdzīvošanas prasmes dabā.

Jau ziņots, ka nākamajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību plāno īstenot 61 Latvijas skola, tostarp, Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, kuras turpinās 2018. gada septembrī uzsākto valsts aizsardzības mācības pilotprojektu.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Sākot ar 2024.gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Vietējās ziņas