Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdienās no ūdens izcelti trīs noslīkuši cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji no ūdens izcēluši trīs nolīkušus cilvēkus, aģentūru LETA informēja VUGD. Kā atzīmē dienests, jo siltāks un saulaināks laiks, jo arvien vairāk cilvēki izvēlās pavadīt dienu pie ūdens, bet nereti neapdomīgas un pārgalvīgas rīcības rezultātā, kā arī nezināšanas dēļ notiek traģiski negadījumi. Arī sestdien un svētdien, kad karstais un vasarīgais laiks priecēja visā Latvijas teritorijā, glābēji no ūdentilpēm izcēla noslīkušus cilvēkus.

Sestdien ap plkst.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur ezerā slīka cilvēks. Glābēji notikuma vietā ar glābšanas dēli pārmeklēja vietu, kur cilvēks bija noslīcis un apmēram 30 metrus no krasta atrada cilvēku, kuru bez dzīvības pazīmēm nogādāja krastā. Glābēji kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem veica atdzīvināšanas pasākumus, tomēr nesekmīgi, un tika konstatēta cilvēka nāve.

Ap plkst.18 tika saņemts izsaukums uz Lielupes ieteku jūrā, kur, kā ziņoja aculiecinieki, cilvēks jau aptuveni trīs minūtes nebija redzams virs ūdens. Noslīkušais cilvēks bija nogādāts krastā vēl pirms VUGD ierašanās un NMPD mediķi veica atdzīvināšanas pasākumus, bet vēlāk konstatēja cilvēka nāvi.

Svētdien ap plkst.5 naktī glābēji steidzās uz Ķīpsalu Rīgā, kur, kā informēja pieteicējs, cilvēks bija devies peldēties Daugavā, bet nebija iznācis krastā. Ūdenslīdēji pārbaudīja ūdens akvatoriju un apmēram 15 metrus no krasta divu metru dziļumā atrada cilvēku un nogādāja viņu krastā, kur NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi.

Šogad kopumā glābēji no ūdenstilpēm izcēluši jau 58 cilvēkus, tomēr patiesais noslīkušo skaits varētu būt lielāks, jo gadījumos, ja cilvēks ir nogādāts krastā un VUGD nav izsaukts, tas neparādās VUGD statistikas datos.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirt par drošību - nepeldēties alkohola reibumā un nerīkoties pārdroši, piemēram, nelekt ūdenī nepārbaudītās vietās un necensties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem vai pārpeldēt kādu ūdenstilpi.

Policijas ziņas