Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal nepieciešama VUGD palīdzība Alūksnes un Apes pusē

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.aprīļa plkst. 6.30 līdz 18.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti 15 kūlas ugunsgrēki:

  • Valmieras pusē – Beverīnas novada Kauguru pagastā 5000m2; Kocēnu novada Dikļu pagastā 2000m2; Burtnieku novada Valmieras pagastā 300m2; Kocēnu novada Kocēnu pagastā 30m2;

  • Limbažu pusē – Limbažu novada Katvaru pagastā 400m2 un 2 hektāru platībā;

  • Cēsu pusē – Raunas novada Raunas pagastā 400m2, Cēsu novada Vaives pagastā 750m2 ; Līgatnes novada Līgatnes pagastā 800m2; Amatas novada Drabešu pagastā 20m2; Cēsīs 60m2 un 50m2;

  • Valkas pusē – Strenčos 100m2;

  • Alūksnes pusē – Apes novada Virešu pagastā 150m2.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti arī divi meža ugunsgrēki – Amatas novada Drabešu pagastā dega meža zemsedze un kūla 720m2 platībā, kā arī Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā meža zemsedze dega 1,5 hektāru lielā platībā.
Pieturoties sausam un vējainam laikam, gandrīz ik dienu ugunsdzēsēji glābēji cīnās ar plašu kūlas ugunsgrēku liesmām, kuru dzēšanas darbi prasa lielu resursu iesaisti un laiku. Skaidrojam, ka lai savlaicīgi reaģētu uz visiem izsaukumiem, šādos gadījumos vairākās ugunsdzēsības daļās tiek iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji no darba brīvajā laikā.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112!
Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī Alūksnē, kur dzīvojamā mājā bija notikusi nepareiza apkures iekārtu ekspluatācija.

Informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē, Sandra Vējiņa.

Policijas ziņas