Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija nomierina – Alūksnē bandu kari nenotiek

Redakcija saņēma vēstuli no lasītāja, kurš uztraucas par drošību pilsētā. “Pēdējā laikā dzirdētas vairākas satraucošas ziņas par jauniešu bandām Alūksnē. Kautiņi, uzbrukumi cilvēkiem. Nedēļas nogalē parkā nopietni savainoti vairāki cilvēki (piekauti). Esot divas bandas. Uzdarbojas parkā un pilsētas centrā. Vai tā ir taisnība? Vai Alūksnē var justies droši? Vai tas netraucēs Alūksnes tūrisma tēlam? Iespējams, jūs varat noskaidrot reālo situāciju un informēt pilsētas un novada iedzīvotājus,” teikts vēstulē. Redakcijas rīcībā ir arī informācija, ka 10. un 11. jūnijā pilsētā notikuši kautiņi.


Sazinoties ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecāko speciālisti Zani Vaskāni, noskaidrojām, ka uztraukumam nav pamata. “Jā, 10. un 11. jūnijā Alūk­snes iecirknī tiešām reģistrēti konflikti, bet tie abi ir savstarpēji nesaistīti. Vienā gadījumā cietusī persona vispār atteicās no iesnieguma rakstīšanas. Savukārt otrā gadījumā netālu no veikala “Maxima” konfliktējošās personas bija alkohola reibumā, un konflikta gaitā izraisījās kautiņš, tā rezultātā vienai no personām nodarīti miesas bojājumi. Šajā gadījumā ir uzsākts kriminālprocess, kurā tiek izvērtēti notikušā apstākļi,” stāsta Z. Vaskāne. Viņa norāda, ka tie arī ir vienīgie konfliktu gadījumi, kas fiksēti, pie tam, savstarpēji nesaistīti, līdz ar to lasītāja bažām nav pamata. “Nav nekādu indikāciju par to, ka Alūksnē varētu sirot kādas jauniešu bandas, noteikti nē. Tāpat šajā laikā nav signālu arī par kādām citām nelikumīgām darbībām, kur būtu iesaistīti jaunieši. Nav arī demolēšanas gadījumu,” informē Z. Vaskāne.


Jautāta, vai šajā pandēmijas ierobežojumu laikā nav aktivizējušies kādi specifiski likumpārkāpumi, Z. Vaskāne noliedz arī to. “Ja neskaita ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, ko varbūt ir mazliet vairāk, nekā īpaši izceļama nav nedz Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā, nedz Vidzemē,” uzsver policijas pārstāve.

Vietējās ziņas