Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētnieciskā darba "Alūksnes vēsture - 19. gs. beigas, 20. gs. sākums" prezentācija

Izglītojošā darbaun darba ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa aicina: " 2019. gada 14. februārī plkst. 10:00 Alūksnes muzejā uz tikšanos ar muzeja vēsturnieci Zandu Pavlovu un izstāžu un ekspozīciju kuratori Lindu Apšusalu par pētniecisko darbu "Alūksnes vēsture - 19.  gs. beigas, 20. gs. sākums", kas ir saturiskais pamats topošajai ceļojošai izstādei “No miesta līdz pilsētai”".

Alūksnes vēstures 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vēsturisko notikumu un politiskās, ekonomiskās un kultūras dzīves izpēte ar  mērķi - sekmēt kultūrvēsturisko liecību saglabāšanu un patriotisma veicināšanu, ir viena no aktivitātēm, ko Alūksnes muzejs veic, sagaidot pilsētas simtgadi.

14. februārī tikšanās reizē būs iespēja iepazīties ar izpētes materiāla tēmām: “Alūksnes administratīvā piederība”, “Pirmais pasaules karš un Brīvības cīņas”, “Baznīcas un lūšanu nami”, “Izglītība”, “Saimnieciskā dzīve”, “Sabiedriskā dzīve” un “Pilsētas tiesību iegūšana”. Papildus ceļojošai izstādei tiks piedāvāts metodiskais materiāls skolēniem. Galvenā izstādes mērķauditorija ir 9.-12. klašu skolēni un pieaugušie, bet aicinām visus interesentus atnākt uz pētnieciskās tēmas prezentāciju, lai vairāk un plašāk iepazītu mūsu pilsētas un tās apkārtnes vēsturi.

Vietējās ziņas