Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasniegs "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019"

Šodien tiks pasniegtas "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019", aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienībā. Atlases žūrija iepriekš konkursa finālam izvirzīja 11 nominantus. Finālam kategorijā "Vides objekti" izvirzīta Rūjienas estrādes rekonstrukcija, kategorijā "Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija" - Alūksnes bānīša stacija, Visbijas rezidence un Lielplatones vešūža restaurācija.

Kategorijā "Privātmājas" finālam izvirzītas "MM-Mārupes mājas" un Sāls māja, kategorijā "Kultūras būves" - Lubānas kapličas jaunbūve, bet kategorijā "Sabiedriskās ēkas" - Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve.

Kategorijā "Interjers" finālam izvirzīts "Accenture Latvija" TEO birojs, kategorijā "Procesi" - "MadCity Riga 2018", bet kategorijā "Daudzdzīvokļu ēkas" - dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā.

Šonedēļ Rīgā ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa, kuras mērķis ir novērtēt pēdējā gada sasniegumus arhitektūrā un rosināt diskusijas par funkcionālu un harmonisku vidi.

"Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" izvirzītā tēma ir "Līdzsvars". Tēma tiecas uzsvērt, ka izcilība parādās tur, kur būtiskākais ir līdzsvarā. Lai arī katrs arhitektūras objekts atšķiras, līdzsvars arhitektūrā var būt klātesošs dažādās nozīmēs - līdzsvars starp funkciju, estētiku un ilgtspēju, starp veco un jauno, starp izmaksām un rezultātu. Arī vērtējot konkursā iesniegtos darbus, atlases žūrijas pārstāvji uzsvēra, ka līdzsvars ir nepieciešams katra harmoniska objekta vai procesa izveidē, sākot ar ideju un beidzot ar piedāvāto risinājumu, realizēšanu un lietošanu.

Piektdien "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" ceremonijas dienu ievadīs žūrijas pārstāvju atvērtās lekcijas, kas norisināsies kinoteātrī "K. Suns". Lekcijās fināla žūrijas pārstāvji stāstīs par dažādām tēmām, piemēram, kā runāt par arhitektūru un, kā par to mācīt, iepazīstinās ar savu projektu pieredzi un globālajām tendencēm nozarē. Noslēgumā paredzēta "Krassky" lekcija par gaismu. Lekcijas ir pieejamas bez maksas, kā arī atvērtas ikvienam interesentam.

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 17.maija vakarā Rīgas cirka ēkā. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā - zelta un sudraba ananasus.

Laureātus izvēlēsies "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" fināla žūrija, kuras sastāvā ir arhitekts Igns Ogints, kurš strādā arhitektu birojā "Do Architects", kā arī lasa lekcijas Viļņas Gedimina tehniskajā universitātē un Harkivas Arhitektūras skolā Ukrainā, arhitektu biroja "Indrek Näkk Arhitektuuribüroo" dibinātājs un vadītājs Indreks Neks, kurš kopš 2009.gada aktīvi darbojas Eiropas Arhitektu padomē, arhitektu biroja "Rulot" līdzdibinātāja Anabela Varona, kas aktīvi strādā pie projektiem, lai arhitektūras nozarei piesaistītu jauniešus, kā arī arhitekte un arhitektu biroja "12 līnijas" vadītāja Agnese Lāce, kas kopš 2014.gada darbojas arī Latvijas Arhitektu savienības brīvdomīgās izglītības projektā "Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks", kura mērķis ir ievadīt bērnus un skolas jauniešus vides veidošanas mākslā.

Ceremonijā tiks pasniegta arī īpašā bērnu žūrijas balva arhitektūrā "Zirnis", kas tiks pasniegta jau devīto reizi.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Vietējās ziņas