Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ne pabeigt, ne turpināt 6

Administratīvā apgabaltiesa atstājusi spēkā administratīvās rajona tiesas spriedumu, nav akceptēts SIA “Patina” lūgums par Karvas HES būvniecības pagaidu noregulējumu, lai varētu pabeigt būvdarbus. Tas nozīmē, ka uz Vaidavas gandrīz uzceltajā hidroelektrostacijā nekādi būvdarbi nav pieļaujami.

“Vai vispār varēja vai nevarēja būvēt, administratīvā rajona tiesa vēl nav lēmusi. Tomēr situācija ir tāda, ka šobrīd būvdarbi ir apturēti. Lai gan situācija ir diezgan absurda, jo šobrīd laika apstākļi ir tādi, ka uzplūdinājumā ūdens krājas. Ja tas kādā vietā pārplūdinās nepabeigto būvi, tad sekas var būt nepatīkamas,” informē Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Indulis Āboliņš.

SIA “Patina” īpašnieks Aldis Stūriška uzskata, ka tiesa nevēlas uzņemties atbildību par sabiedrībā tik saasināta jautājuma izlemšanu citādi, nekā to sagaida sabiedriskās organizācijas. “Man sāp, ka šīs biedrības sagaidīja, kamēr objekts ir gandrīz uzbūvēts, un tad sacēla traci. Tiesa, prasība tiesā ir pret Lauku atbalsta dienestu kā nepamatotas būvatļaujas izsniedzēju. SIA “Patina” šajā procesā ir pieaicināta kā trešā persona, taču tā ir galvenā cietēja,” saka A.Stūriška. Viņš atzīst, ka šāda objekta būvdarbus nevar apturēt līdz ar tiesas lēmumu. Nav pieļaujams, ka būve varētu tikt izskalota, citādi sapostīta vai apdraudētu cilvēkus. Tāpēc tiek veikta būvobjekta konservācija. “Kāpēc tad nevarēja apturēt uzreiz pavasarī, kad vēl nebija veikti zemes un betonēšanas darbi?” nesaprot A.Stūriška. HES bija paredzēts pabeigt pērnā gada 1.decembrī.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 11.janvāra numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Komentāri 6

:P

vai tad tika apturēti? Tur visu laiku kaut ko darīja un šķūrēja. Varbūt vajadzētu šķūrišku saukt pie atbildības par būvdarbu neapturēšanu?
Un vispār jau lieki par to runāt. Tur visiem ir samaksāts un HES tiks uzcelts. Vai par to ir vēl Latvijā jāšaubās? Tur viss ir tā pat skaidrs. Un likumdošana neparedz sodīt.

pirms 7 gadiem, 2012.01.21 20:00

AR

Biedrības neko negaidīja; tās neko nezināja, kamēr pēc pašu alūksniešu ziņām un aktīvas rīcības izšķīrās par šādu soli. Interneta portālos labi redzams kā tas viss sākās. Ja pareizi atceros, būvniecība sākās jau 2010. gada nogalē (pēc neoficiālām vietējo vietējo ziņām). Iesākumā tikai neviens tam nenoticēja, kamēr sākās redzamāki būvdarbi un jauna makšķerēšanas sezona 2011. gada pavasarī, kad būvniecība jau tiešām bija parāk tālu. Lieku reizi šī situācija pierāda, ka uzņēmējdarbībai mūsu valstī ir neskaidri noteikumi un nelabvēlīga vide. Pašlaik vairāk notiek spekulācija ar faktiem, kas, kad un kāpēc izdarīja kaut ko vai neizdarīja. Varu piekrist, ka dažu faktu atspoguļojums rakstā tiešām nav pārāk korekts.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 23:03

:)

reeciigs virsraksts :))) nez, kaada atshkjiriiba ???

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 22:44

A. Stūriška ir melis!!! Pavasarī viss jau sen bija uzbetonēts un uzdzīts valnis lai aizbērtu upi!

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 16:50

Vietējās ziņas