Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NBS Speciālo uzdevumu vienība rīko iestājpārbaudījumus

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Speciālo uzdevumu vienība (SUV) šodien un rīt rīko iestājpārbaudījumus, aģentūra LETA uzzināja NBS. Iestājpārbaudījumi plānoti arī septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī. Pieteikties var arī tās personas, kuras nav dienējušas profesionālajā dienestā.

Kā pamatprasības kandidātiem izvirzītas Latvijas pilsonība, valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī un veselības kapacitāte atbilstoši vienības prasībām. Kandidātiem vēlama vidējā speciālā vai augstākā izglītība. Kandidātiem noteikts arī vecuma ierobežojums - dienestam kaujas un kaujas atbalsta komandā var pieteikties līdz 35 gadu vecumam.

Kandidātiem, kuri vēlas dienēt kaujas vai kaujas atbalsta komandā, iestājpārbaudījumos jāspēj atspiesties balstā guļus 60 reizes divās minūtēs, veikt ķermeņa augšdaļas pacelšanu 60 reizes divās minūtēs, 14 reizes pievilkties pie stieņa. Tāpat kandidātiem jāspēj nopeldēt 1500 metrus 50 minūtēs, noskriet 10 kilometru krosu 50 minūtēs un veikt 20 kilometru pārgājienu trīs stundās un 20 minūtēs. Šīs gan ir minimālās fiziskās sagatavotības prasības.

Pēc sekmīgas iestājpārbaudījumu nokārtošanas un pirmās atlases izturēšanas kandidātiem, kuri iepriekš nav dienējuši, pirms iekļaušanas SUV mācību komandā vispirms būs jāapgūst karavīra pamatapmācības kurss Kājnieku skolā Alūksnē.

Mācību komandā notiks apmācības pirms atlases posma. Savukārt atlases posmu izturējušajiem sekos vēl vairāki apmācības posmi kaujinieka kvalifikācijas iegūšanai kādā no izvēlētajām specialitātēm.

Tikai pēc apmācību pabeigšanas karavīri pilnvērtīgi integrējas SUV kaujas un kaujas atbalsta komandā un ir spējīgi veikt augstas intensitātes un sarežģītības pakāpes uzdevumus speciālo operāciju laikā.

Vietējās ziņas