Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Maxima" veikalos var iegādāties dūmu detektorus

Lai atvieglotu Latvijas iedzīvotājiem savu īpašumu aprīkošanu ar nepieciešamo ugunsdrošības inventāru, kā to nosaka jaunās izmaiņas likumdošanā, “Maxima Latvija” veikalos tagad kopā ar saviem ikdienas pirkumiem iespējams iegādāties arī plašu klāstu  dūmu detektoru, gāzes un tvana gāzes detektoru, kā arī dažādu ugunsdzēsības līdzekļu.

“Mūsu klientu un darbinieku drošība ir mūsu augstākā prioritāte, ko ievērojam ikdienu mūsu veikalos un administrācijā, ieviešot dažādas drošības iniciatīvas. Atbalstot arī drošības pilnveidošanu katras ģimenes mājās, veikalu piedāvājumu esam papildinājuši  ar virkni ugunsdrošības produktiem, kas izvietoti īpašos stendos mūsu “Maxima XX” un “Maxima XXX” formāta veikalos. Ja līdz šim iedzīvotajiem šīs ierīces bija pārsvarā iespējams iegādāties specializētos veikalos, tad tagad tos iespējams nopirkt kopā ar ikdienas precēm, kā, piemēram, svaigiem augļiem vai pienu. Ceram, ka mūsu plašais veikalu tīkls Latvijā  un samērīgās cenas, iedzīvotājiem atvieglos mājokļu aprīkošanu ar šīm drošības iekārtām,” stāsta “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests norāda -  ja mājokļos būtu uzstādīti dūmu detektori, kas ar skaņas signālu vēstītu par telpās radušos sadūmojumu un ļautu iemītniekiem savlaicīgi izkļūt no bīstamās vides, un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, tas palīdzētu ik gadu izvairīties no virknes nelaimes gadījumu. Pērn veiktais pētījums par ugunsdrošību atklāja, ka iemesls un šķērslis, kas liedz iedzīvotājiem iegādāties dūmu detektorus, nereti ir tieši laika trūkums un no tā izrietošā nevēlēšanās tos meklēt tirdzniecības vietās. Tāpēc uzteicama ir ikviena tirgotāja iesaiste un dūmu detektoru iekļaušana savu pārdodamo preču klāstā.

Ar 2020.gada 1.janvāri stājas spēkā Ugunsdrošības noteikumu obligāta prasība, ka visiem iedzīvotājiem mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori un privātmājās jānodrošina arī ugunsdzēsības aparāti. Sadarbībā ar “FN serviss”, kas nodrošina sertificētu ugunsdrošības produkciju, lielākajos “Maxima” veikalos būs pieejami trīs veidu dūmu detektori, gāzes un tvana gāzes detektors, mājas ugunsdzēsības līdzeklis un divu izmēru ugunsdzēsības aparāti cenu amplitūdā no 7,59 eiro līdz 25,70 eiro.

Dūmu detektori jeb autonomie ugunsgrēka detektori ir autonomas ar baterijām darbināmas ierīces, kas brīdinās par gaidāmo nelaimi un var ļaut to savlaicīgi novērst. Fiksējot konkrētu dūmu koncentrāciju telpā, tas sāk signalizēt, tik spalgi, ka var atmodināt arī cieši aizmigušu cilvēku vai pat brīdināt kaimiņus. To uzstādīšana un apkope ir veidota ļoti vienkārša, lai to varētu paveikt katrā mājsaimniecībā bez specifiskām zināšanām. 

Vietējās ziņas