Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Maxima” veikalos nopērkami 1.5 tonnas “Mazpulcēnu” krāsainie burkāni

Sākot ar šo nedēļu, lielākajos „Maxima Latvija” veikalos ir pieejami biedrības „Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu izaudzētie krāsainie burkāni. Uzņēmums “Maxima” jau devīto gadu atbalsta “Latvijas Mazpulkus”, sniedzot praktisku ieskatu uzņēmējdarbības pamatos.

Lielākajos „Maxima Latvija” veikalos šogad nonākusi aptuveni 1500 kilogramu liela mazpulcēnu lolotā burkānu raža. Krāsaino burkānu audzēšanā iesaistījās 27 mazpulcēni no 15 Latvijas mazpulkiem. Aktīvākie burkānu audzētāji bija Alūksnes, Ķekavas, Mazsalacas un Rēzeknes novadā.

„Mēs, kā vadošais mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, patiesi priecājamies, ka “Maxima”  ir vieta, kur satiekas Latvijas ražotāji un pircēji. Tas ir panākts, mērķtiecīgi un rūpīgi strādājot pie tā, lai “Maxima” veikalos būtu pieejams visplašākais vietējo produktu klāsts gan no vietējām vadošajām zemnieku saimniecībām, gan no mazajiem saimniekiem un reģionālajiem uzņēmumiem, gan no Latvijas lielākajiem un pieredzes bagātākajiem ražotājiem. Un “Latvijas Mazpulku” audzētu produktu stendi veikalos ir mūsu īpaši lolots projekts, sniedzot jauniešiem iespēju noticēt savām prasmēm – paša izaudzēts var nokļūt veikala plauktā pie mūsu klientiem. Šis projekts ir ne tikai ieguldījums bērnu prasmju attīstībā, bet arī zināšanu un izpratnes veicināšanā par uzņēmējdarbības pamatprincipiem,“ stāsta „Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins.

“Latvijai ir vajadzīgi stipri, gudri un viedi lauksaimnieki. Par tādiem var kļūt ikviens Mazpulku biedrs, ja izmantos burkānu audzēšanas projekta pieredzi. Zemkopības ministrija vienmēr atbalstīs jauno paaudzi, lai tā notiktu,” uzsver Zemkopības ministra padomnieks Aivars Lapiņš.

“Burkāni nepavisam nav tā vienkāršākā kultūra, tomēr čaklākajiem mazpulcēniem izdevies veiksmīgi izaudzēt vairāk kā 200 kg burkānu, katram iesējot tikai 5 gramus sēklas. Sadarbība ar veikalu tīklu “Maxima Latvija” un SIA “Ezerkauliņi” sniedz mazpulcēniem lielisku iespēju iegūt pirmās uzņēmējdarbības iemaņas, visos tās posmos, sākot no sēklas līdz ražai, līdz iepakošanai un pārdošanai. Svarīga ir arī pieredze noslēgt līgumu, uzņemties atbildību pret sadarbības partneriem,” stāsta Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.

Mazpulcēnu audzēto krāsaino burkānu cena ir 0,68 eiro (1 kg), un tie nopērkami “Maxima XXX” veikalos t/c Domina, Deglava ielā 67 un izklaides un modes galvaspilsētā “Akropole”. Burkāni veikalos piegādāti ar sadarbības partnera – kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Dārzeņi” – palīdzību. Burkānu audzētāji pārstāv 16 mazpulkus – Sējas mazpulku, 196. Bejas mazpulku, Strautiņu mazpulku, 29. Ziemeru mazpulku, Mazsalacas mazpulku, Daugmales mazpulku „Dzirkstelīte”, Lejasciema mazpulku, 239. Kārķu mazpulku, 367. Vijciema mazpulku, 36. Viesītes mazpulku, 477. Nautrēnu mazpulku, Rēzeknes mazpulku „Taurenītis”, Rēzeknes sākumskolas mazpulku „Asni”, 139. Nīcas mazpulku un Upesgrīvas mazpulku.

Vietējās ziņas