Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Masveidā pārkāpj likumu 19

Ziemas mēnešos Bērzu un Torņa ielas iedzīvotājiem nāksies pieciest neērtības, kas saistītas ar transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumiem. Laikā no 1.decembra līdz 1.aprīlim tur spēkā ir aizlieguma ceļa zīmes, kas atkarībā no datuma liedz novietot transportlīdzekli vienā vai otrā ceļa pusē.

To paredz Alūksnes novada domes oktobra sēdē pieņemtais lēmums par transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumiem uz Bērzu un Torņa ielas. Saskaņā ar šo lēmumu uz Bērzu ielas uzstādītas divas aizlieguma ceļa zīmes “Nepāra datumos stāvēt aizliegts” un divas aizlieguma ceļa zīmes “Pāra datumos stāvēt aizliegts”. Tās novietotas Bērzu un Pils ielas, kā arī Bērzu un Helēnas ielas krustojumos. Identiskas ceļa zīmes uzstādītas arī uz Torņa ielas, kas attiecīgi atrodas Torņa un Pils ielu, kā arī Torņa un Rijukalna ielu krustojumos.

Ievēro tikai pēc policijas aizrādījuma
Lai gan par plānoto ceļa zīmju izvietošanu iedzīvotāji brīdināti ar vietējo laikrakstu starpniecību, kā arī publicējot pieņemto lēmumu pašvaldības laikrakstā “Alūksnes Novada Vēstis”, tās pamanītas vienīgi tad, kad Alūksnes novada pašvaldības policija sākusi pārbaudīt, kā tiek ievēroti ceļa zīmju noteiktie ierobežojumi. “Cilvēki nevadās pēc ceļa zīmēm, bet paražām,” pēc redzētā secina Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons.

Daļa satikto transportlīdzekļu īpašnieku atzinuši, ka jaunās ceļa zīmes nemaz nav ievērojuši, kaut gan pašvaldības aģentūra “Spodra” tās uzstādījusi vēl pirms decembra sākuma. Citi pārmetuši, ka ceļa zīmes izliktas tikai tāpēc, lai varētu piemērot naudas sodus par likumu neievērošanu – Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka šādos gadījumos par transportlīdzekļa novietošanu neatļautā vietā piemērojams naudas sods 30 latu apmērā.

Nepieciešamības gadījumā – evakuēs
Kā norāda A.Tomsons, pašvaldība ceļa zīmes nolēmusi uzstādīt tikai tāpēc, lai atvieglotu sniega tīrīšanas procesu. Šī iemesla dēļ gadījumos, kad transportlīdzekļi ilgstoši atradīsies neatļautajā ceļa pusē, tiks domāts par to piespiedu evakuāciju. “Mūsu mērķis nav piemērot naudas sodus, bet rūpēties, lai netiktu traucēta sniega tīrīšana,” uzsver policijas priekšnieks. Viņš skaidro, ka laikā no pulksten 21.00 līdz 24.00 ir pārejas periods, kad transportlīdzekļu īpašnieki var novietot automašīnas tajā ceļa pusē, kurā tās drīkstēs atrasties nākamajā dienā.

Komentāri 19

Zutis

Paskaidroju tiem, kuri nesaprot, kāpēc vajadzīgas papildplāksnītes ar laika norādi. Tu atbrauc mājās 21.datumā vakarā 19.oo, noliec auto tajā pusē, kur DRĪKST likt nepāra datumos, bet nedrīkst pāra datumos. Tad jau naktī plkst.00 jāceļas no čučas un jāiet pārdzīt, jo būs istājies pāra datums , un šī puse būs tabu, bet rītā 5.oo soda nudas kvīts.Tāpat pretējā gadījumā. Nu - soobraziļi?

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 22:53

tipiņš

nu tomēr -vai sen nebija laiks parūpēties, lai ielu var normāli tīrīt un gājējiem nav jāslikst ietvēs plūstošajā ūdenī...arī autobusā lai var droši iekāpt... automašīnu īpašnieki satraukušies ,bet par ko- par to, ka jāievēro satiksmes noteikumi, ielas pieder arī gājējiem un informācija jau bija avīzēs senam...kad plāpas jāapspriež, tad ziņas ātri izplatās, bet te vēl jāpukst....

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 15:44

piekrītu Ozo jābūt vēl zīmei ar papildus norādītu laiku

un nav ko te kasīties par pareizrakstību, doma taču skaidrs!!Laikam jau pašam tādu problēmu nav tad lielās te.

pirms 9 gadiem, 2010.12.15 00:00

....".kura piradu. un uzraksti savu vargu".... Vot tā ir dziļa doma!

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 20:48

ozo

Jelgavā un citās pilsētās pie šis zīmes ir arī plāksnīte ar aizlieguma laiku ,citādi var gadīties ka vakarā noliec mašīnu ,bet pusnaktī jau kāds pārcentīgais uzlicis sodu...Domes darboņi,ja lieciet zīmes tad lieciet tā ,lai tās saprastu pat muļķis un lai nevarētu to divdomīgi tulkot sev par labu.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 19:45

jaa

kada nezinašana? kad es ar kajam eju vai braucu ar autiņu man uz tam zimem ļoti poh, kad es no garažas braucu ara, es ne vienu zimi neredzu, tapec un lieku taja puse kura piradu. un uzraksti savu vargu gudritis.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 19:06

Skolnieciņ, nezināšana neatbrīvo no atbildības!

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 16:19

jaa

Piemeram es atbraucu no skolas, ka tur stav zimes nezinu, izdzenu no garažas mašinu, atstaju pie majam, iznaku ara, bet man jau premija 30ls, un kapec uzreiz ir premija ne vis bridinajums????

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 16:15

atbilde :)
1.nav jau privātā zeme, ka paši varam ierīkot stāvvietas.
WEST,
2. normālās pilsētās ir vēl papildus norādes piem. pāra datumos nedrīkst stāvēt no 8.00-17.00

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 15:52

West

varbūt varētu tornim par labu izgudrot C_zīmi, brauks ceļa tīrītājs I vai II dienās - sods: pats vainīgs, ka tavs auto aizšķūrēts kopā ar visu sniegu un .

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 15:05

:)

runājot par Torņa ielu ir jautājums kam ir vajadzīga zaļā zona ietve gājējiem pie mājas ir jau gana plata.... buutu nolokvidējushi zālāju, bet protma neskarot kokus un uztaisījushi stāvietas... nebūtu tagad problēmu ...

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 14:11

CSN

Intetesanti, torni, kā var izprast pa savam ceļa zīmes, ja skaidrojums ir tikai viens un tas ir Ceļu satiksnes noteikumos, pričom te papildplāksnītes???
Neviļus rodas jautājums, kur izpratējiem pa savam, ir dabūtas autovadītāja tiesības?

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 12:04

n

Domei nav jadoma par to kur jus liksat savas masinas. Ir garazas ir daudz brivas vietas arpus pilsetas. Vecaja laukene vietas daudz. Pasi taisat sev stavlaukumus, saskanojiet un viss bus labi

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 09:08

tornis

patiesi vēl nav bijis neviens rīts kad automašīnas nestāvētu abās ielās pusēs, jo katrs jau izprot pa sevim uzstādītās zīmes. kā jau iepriekš minēja komentāros tad būtu jāuzliek papildplāksnīte ar darbības laiku, tad varbūt visi saprastu vai vienkārši izskaidrot tautai ar preses starpniecību kad un kur jāliek auto, bet varbūt pašvaldības policija vienu diennakti varētu sēdēt uz vietas un katram izskaidrot vai arīn to izdarīt ar informatīvo skrejlapiņu palīdzību torņa un bērzu iedzīvotājiem!!

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 08:55

Ir jau tāda lieta kā papildplāksnītes zīmēm, bet tik sarežģītas lietas deputāti nespēj izplānot.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 08:34

Pilnīgi piekrītu pēdējam komentāram. Visas šīs cūcības ir vairāk akmens domes dārziņā.

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 08:30

nu sakiet vai jūs vsi ieskaitot to garo ākstu,SAJĒDZAT AR KAUT KO, JA PIE MANAS MĀJAS VAIRĀK NAV VIETAS (JO LIEK ARĪ BLAKUS MĀJU IEDZĪVOTĀJI SAVUS AUTO). ES KĀ PAKLAUSĪGS PILSONIS ATBRAUCOT NO DARBA VAKARĀ TĀ AP 8-9iem vakarā, nolieku PAREIZAJĀ PUSĒ, BET NO RĪTA ESMU JAU PĀRKĀPIS LIKUMU.
TAS NOZĪMĒ, KA MAN KATRU NAKTI JĀPĀRDZEN UZ KAUT KURIENI ELLE RATĀ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TOMSONA KUNGS BŪTU LABĀK ATGRIEZIES UZ ZEMES UN NOŅĒMIS SAVAS ROZĀ BRILLES - JĀSĀK STRĀDĀT NEVIS TIKAI GUDRO TĒLOT.

ATBILDOT UZ RASAS KOMENTĀRU, ŠEIT NAV VAINĪGI AUTO ĪPAŠNIEKI (protams ir izņēmumi), bet tiešām nav kur nolikt mašīnas, jo nav ierīkotas stāvvietas, kas ir akmens domes dārziņā!

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 08:11

rasa

kontrolēt vajadzētu vēl stingrāk, autoīpašnieki pieraduši, ka auto var likt burtiski durvju priekšā, bet gājēji lai brien kur sanāk...īpaši atkušņa laikā, kad ielas ir kā kanāli...arī autobusā iekāpt palaikam nācās ielas vidū...

pirms 9 gadiem, 2010.12.14 07:54

Vietējās ziņas