Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz valdībai valsts līdzfinansējumu Alūksnes sporta un izglītības centra būvniecībai

Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņu vecāki, kā arī sportu un veselīgu dzīvesveidu atbalstoši iedzīvotāji un novada iedzīvotāji ir nosūtījuši vēstuli valdībai, lūdzot piešķirt finansējumu Alūksnes sporta un izglītības centra būvniecībai, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Pāsa. Vēstule adresēta Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam (JV) un izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP). Tajā skaidrots, kādā tehniskajā stāvoklī atrodas esošais Alūksnes sporta skolas sporta angārs un iemesli, kādēļ būtu jāpiešķir finansējums.

Alūksnes sporta skolas pašreizējā galvenā bāze - sporta angārs - ir morāli un fiziski novecojusi, vairākas treniņiem nepieciešamas sporta bāzes, kas tikai daļēji ir piemērotas mūsdienīgai sportošanai, tiek īrētas no citām iestādēm, uzņēmumiem un privātpersonām.

"Alūksnes pilsētas un novada bērni ir sportot griboši, jo trenēties sporta skolā arī tik nemotivējošos apstākļos ir izvēlējušies vairāk nekā 400 bērni, un viņi ir pelnījuši 21.gadsimtam atbilstošu infrastruktūru," uzsvērusi Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone.

Pašlaik tiek vākti paraksti, lai vēlāk tos kopā ar vēstuli nosūtītu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Alūksnes novada iedzīvotāji ir aicināti parakstīties par finansējuma piešķiršanu. To var izdarīt Sabiedrības centrā un Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolā.

Pašvaldība cer uz IZM izpratni un valsts budžeta piešķiršanu jaunam sporta centram, lai nodrošinātu izglītības procesu Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolai un vispārizglītojošajām skolām, informēja Pāsa.

"Latvijas izaugsmei ir svarīga līdzsvarota reģionu attīstība un valsts budžeta atbalsta piešķiršana galvenajai sporta būvei reģionālās nozīmes attīstības centrā Alūksnē, tādējādi stiprinot pierobežas novadu," norāda pašvaldības pārstāve.

LETA jau iepriekš vēstīja, ka Šuplinska rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu vairākām sporta būvēm, tajā skaitā arī Alūksnes sporta un izglītības centra būvniecībai, līdzekļus novirzot pedagogu algām.

Alūksnes novada pašvaldība iepriekš norādīja, ka gadījumā, ja tiks apturēta valsts budžeta finansējuma piešķiršana sporta būvēm, tas var nozīmēt, ka Alūksnē, kas ir viens no reģionālās attīstības centriem Latvijā, netiks pabeigts sporta centrs, kura projektēšana ir sākta ar valsts budžeta finansējumu.

Jau ziņots, ka Alūksnes sporta un izglītības centra būvprojekta izstrādes nodrošināšanai nepieciešamais finansējums, saskaņā ar veikto iepirkumu ir 703 906 eiro, no kuriem 300 000 eiro ir valsts finansējums, bet 403 966 eiro pašvaldība plāno aizņemties Valsts kasē. Kopējās plānotās Alūksnes sporta un izglītības centra būvprojektēšanas un būvniecības izmaksas ir 10 761 973 eiro.

Vietējās ziņas