Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepnā dokumentālā filma “Valkātājs” raisa pārdomas

Liepnas pagastā februāra sākumā demonstrēta Ivara Zviedra latviešu dokumentālā filma “Valkātājs” - stāsts par dzīvi Latvijas pierobežā, tostarp Alūksnes novada Liepnas pagastā, un nelegālajiem imigrantiem. Jāteic, tautas nams bija pārpildīts, jo ikviens Liepnas iedzīvotājs vēlējās redzēt jaunizveidoto filmu, kurā galvenais varonis bija Liepnas pagasta iedzīvotājs Gatis. Turklāt šī bija iespēja satikt arī režisoru.

Vairāk par sarunu tematiem lasi 14. februāra "Alūksnes un Malienas Ziņas".

PAR FILMU
Trīs gadu laikā Latvijas pierobežā režisors Ivars Zviedris veidoja filmu par jaunu profesiju “valkātājs”, kas apzināti balansē uz likuma robežas. Filmas anotācijā norādīts: “Katru gadu Eiropā nelikumīgi iekļūst apmēram 500 000 nelegālo imigrantu. Kāds no ceļiem uz Eiropas Savienību ved cauri Latvijas mežiem un purviem Krievijas pierobežā. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns...?” Uz to atbildi atradīsit, aizejot noskatīties filmu. I. Zviedris filmā “Valkātājs” stāsta par cilvēkiem, kuri pārkāpj likumu – tiem, kuri nelegāli šķērso valsts robežu, un tiem, kuri viņiem palīdz. Filma saņēmusi arī Nacionālā kino centra finansējumu.
Filmai noteikts vecuma ierobežojums: 7+.

        FAKTI: 
        • 2019. gadā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu Latvijā                aizturēti 52 trešo valstu pilsoņi:

25 no Vjetnamas, 13 Indijas,               

četri Irānas, trīs Ukrainas, trīs Kubas,

trīs Krievijas un viens                 

  Baltkrievijas pilsonis.

        • 2018. gadā kopumā aizturēti tika 199 trešo valstu pilsoņi.


Vietējās ziņas