Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes inovāciju nedēļā varēs apmeklēt 26 dažādus pasākumus

Šogad Vidzemes inovāciju nedēļas laikā no 24.februāra līdz 28.februārim visā Vidzemē interesenti varēs apmeklēt 26 dažādus pasākumus, informē aģentūru LETA.
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa uzsver, ka pievienojoties plānošanas reģiona ierosinājumam iedzīvināt inovācijas vidzemnieku ikdienā, pasākumus pieteikušas gan pašvaldības, gan dažādas organizācijas, iestādes un vietējās kopienas no visas Vidzemes. Apmeklētāji pasākumos gaidīti Alūksnē, Cēsīs, Gulbenē, Valmierā, Smiltenē, Limbažos, kā arī Beverīnas, Burtnieku un Pārgaujas novadā.


Tematiski aplūkotas dažādu nozaru aktualitātes, taču tās visas caurvij vēlme mainīt domāšanas veidu - kļūt inovatīviem gan valsts pārvaldē, gan attīstot savu uzņēmējdarbību, sacīja Āboliņa.

Kustība "valsts#196" Vidzemes inovāciju nedēļā Cēsīs aicinās izzināt mākslīgā intelekta aizkulises - kas tas ir, kur to izmanto un kas notiek mākslīgā intelekta aizkulisēs Latvijā. 

Tikmēr Alūksnē kustības pārstāvji piedāvās aplūkot tēmu dati un datu analītika. Semināra dalībniekiem tiks skaidrots, kāda ir datu nozīme uzņēmējdarbībā, ar ko sākt, kā ikdienā sekot līdzi sava uzņēmuma datiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar dizaina uzņēmumu "Design Elevator" organizēs praktisku darbnīcu uzņēmējiem par dizaina domāšanu. Darbnīcas laikā būs iespēja uzzināt, kā dizaina domāšana veicina inovācijas, procesu efektivitāti un padziļinātu izpratni par lietotāju vajadzībām.


Cēsīs neformālā gaisotnē pulcēsies informācijas tehnoloģiju (IT) jomas profesionāļi un interesenti, lai pārrunātu IT jomas aktualitātes un iegūtu jaunus kontaktus un iedvesmu.

Vidzemes Augstskola rosinās pievērst uzmanību digitalizācijai - tās iespējām un izaicinājumiem, organizējot diskusiju par digitalizāciju izglītībā, kuras laikā būs gan uzņēmēju pieredzes stāsti, gan inovāciju "tirdziņš", kurā praktiski varēs iepazīt virtuālās un papildinātās realitātes pielietojumu dažādās sfērās.

Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle aicinās iepazīties ar 3D printēšanu - kādās nozarēs to izmanto, ko sola nākotne un ko uzņēmēji paši var paveikt dizaina laboratorijā "the LAB Cēsis".


Burtnieku novada Matīšos topošajiem un jau pieredzējušiem uzņēmējiem būs iespēja iegūt informāciju par Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pieejamo atbalstu tehnoloģiju izstrādē un eksportā.

Šogad pasākumi notiks arī ārpus Vidzemes plānošanas reģiona robežām. Limbažos notiks seminārs par inovatīvām metodēm koksnes apstrādē, lai paaugstinātu kokmateriālu ilgmūžību, kā arī seminārs par inovatīvām metodēm ēku un būvju siltināšanā. 

Ikviens interesents joprojām var pieteikt savu pasākumu.

Vidzemes plānošanas reģions jau otro gadu organizē Vidzemes inovāciju nedēļu, aicinot iedzīvināt inovācijas ikdienā un mainīt joprojām pastāvošu priekšstatu, ka inovācijas ir saistītas vienīgi ar tehnoloģijām vai programmēšanu.

Latvijas ziņas