Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veicinās skolēnu, arī jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību vasarā

Lai veicinātu skolēnu nodarbinātību skolas brīvlaikā, šogad piešķirts papildu finansējums Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajai skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, iesaistot par vienu tūkstoti vairāk skolēnu nekā pērn. Pēc diskusijām ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv jauniešu ar invaliditāti intereses, papildus motivēs tieši skolēnu ar invaliditāti iesaisti vasaras nodarbinātībā, paredzot maksāt dotāciju darba devējam par skolēna ar invaliditāti nodarbināšanu minimālās darba algas apmērā 430 eiro.

Labklājības ministres Ramona Petraviča uzsver: “Ir liels gandarījums, ka šogad ir paplašinātas iespējas jauniešiem vasaras brīvlaikā strādāt. Pirmā darba pieredze ikvienam ir ļoti nozīmīga, daudziem tas ir pirmais apzinātais solis izvēlētās turpmākās karjeras virzienā. Ceru, ka šādu pirmo pieredzi iegūs arī daudz jauniešu ar invaliditāti, kuru iesaistei vasaras nodarbinātības programmā ir īpaši labvēlīgi nosacījumi. Ticu, ka šie noteikti būs augti motivēti jaunieši, ar kuru darba kvalitāti darba devēji būs gandarīti.”

Parastajā gadījumā Nodarbinātības valsts aģentūra darba devējam sedz pusi no minimālās darba algas, bet otru pusi finansē pats darba devējs. Plānots, ka šogad vasaras nodarbinātībā varētu iesaistīt 300 skolēnus ar invaliditāti.

Tāpat precizēti citi nosacījumi, piemēram, atlīdzība darba vadītājam varēs būt 60% no minimālās darba algas apmēra, ja tas vadīs darbu skolēnam ar invaliditāti. Tāpat darba devējiem, kas plāno nodarbināt skolēnus ar invaliditāti, būs iespēja saņemt konsultācijas par skolēnu ar invaliditāti nodarbināšanas specifiskiem jautājumiem.

To paredz otrdien, 23. aprīlī, valdības sēdē pieņemti grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem”.

Kopumā skolēnu vasaras nodarbinātībai paredzētais finansējums sasniedz 1,6 miljonus eiro, iesaistot kopumā 6,3 tūkstošus skolēnu.

Latvijas ziņas