Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policija aicina nepakļaut sevi riskam - tumšajā rudens laikā lietot atstarotājus

Iestājoties rudenim, diennakts tumšais laiks kļūst arvien garāks. Valsts policija aicina iedzīvotājiem, it īpaši gājējiem, kuri piedalās ceļu satiksmē, rūpēties par savu drošību uz ceļa, nodrošinot sevi ar gaismu atstarojošajiem elementiem.

22.septembrī reģistrēts gadījums Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā, kur ārpus apdzīvotas vietas diennakts tumšajā laikā, autoceļa Valmiera – Rūjiena- Igaunijas robeža 22.kilometrā, kāda “Volvo” vadītāja ar spoguli aizķēra gājēju, kurš tobrīd pārvietojās pa ceļa nomali. Izbraucot policijai, tika konstatēts, ka gājējs bijis alkohola reibumā (2,50 promiles), bez jebkāda veida atstarojošajiem elementiem, kā arī pārvietojies pa nepareizo ceļa braucamo daļu – pa transportlīdzekļu braukšanas virzienu. Negadījumā gājējs netika fiziski cietis, bojāta tikai automašīna.

Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem un velosipēdistiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Tāpat ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam.

Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu gājējam no septiņiem līdz 30EUR.

Valsts policija aicina nepakļaut sevi riskam. Autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, braucot pa diennakts tumšo laiku, it īpaši pie gājēju pārejām, kuras nav pietiekami apgaismotas. Savukārt iedzīvotāji aicināti nodrošināt sevi un bērnus ar atstarotājiem, lai kļūtu vieglāk pamanāmi uz ceļa!

Latvijas ziņas