Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk ierēdņu amata konkursi tiks publicēti NVA vakanču portālā

Turpmāk atklātu konkursu sludinājumi uz ierēdņu amatiem tiks publicēti Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Šādu lēmumu pieņēmusi Saeima, pērn 21.jūnijā atbalstot Valsts kancelejas rosinātos grozījumus Valsts civildienesta likumā.

Līdz šim šie amata konkursi vienlaikus tika izsludināti gan oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", gan NVA vakanču portālā.

Valsts kancelejas priekšlikuma būtība bija turpmāk piedāvāt uz lietotāju orientētu pieeju amatu sludinājumu publicēšanā vienuviet. Saeima to atbalstīja, jo šādā veidā tiks arī ietaupīti valsts pārvaldes resursi - gan tāpēc, ka publicēšana būs jāveic tikai vienā platformā, tādējādi mazinot administratīvo slogu iestādēm, gan arī tāpēc, ka nepieciešamības gadījumā budžeta līdzekļi turpmāk šim nolūkam būs jāiegulda vairs tikai vienas datubāzes uzturēšanā.

Izvēle sliecās par labu tieši NVA portālam, jo šī ir viena no apjomīgākajām vakanču datubāzēm Latvijā, kas attiecīgi piesaista ļoti lielu darba meklētāju skaitu. Lielais apmeklētāju skaits pamatojams arī ar to, ka šajā NVA datubāzē, atšķirībā, piemēram, no izdevuma "Latvijas Vēstnesis", tiek publicēti ne tikai sludinājumi uz ierēdņu amatu konkursiem, bet arī visi aicinājumi piedalīties atklātos amatu konkursos, kas savukārt ievērojami palielina interesentu skaitu.

Gan darba devējiem, gan darba meklētājiem NVA vakanču portāls ir un arī turpmāk būs pieejams bez maksas. Potenciālajiem darbiniekiem portālā iespējams ne tikai apskatīt publicētos amatu konkursus un vakances, bet arī izveidot un ievietot savu CV. Portāla sistēma publicētos CV automātiski salāgo ar publicētajiem darba devēju sludinājumiem - tādējādi darba meklētājam tiek piedāvātas viņa profilam atbilstošākās vakances, savukārt darba devējs saņem viņa sludinājumā norādītajām prasībām atbilstošāko kandidātu CV. Tāpat arī tiek piedāvāta informācijas atlase pēc dažādiem parametriem, kā arī sazināšanās iespējas starp darba devēju un darba meklētāju. Visi šie pakalpojumi, tāpat kā pārējās portāla sniegtās iespējas, ir bez maksas.

Latvijas ziņas