Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Swedbank": Interese par kredītbrīvdienām strauji pieaugusi

Uzņēmumu un privātpersonu interese par kredītbrīvdienām strauji pieaugusi, aģentūrai LETA atzina "Swedbank" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops. Viņš norādīja, ka nedēļas laikā kopš "Swedbank" ieviesa atvieglotus noteikumus kredītbrīvdienu saņemšanai, interese par šo iespēju ir desmitkāršojusies. Kopš atvieglotu kredītbrīvdienu noteiktumu ieviešanas dienā tiek saņemti vidēji 200 pieteikumi no privātpersonām un 50 pieteikumi no uzņēmumiem.

Tāpat Krops atzīmēja, ka "Swedbank" sākusi piedāvāt arī vienkāršotu pieteikšanos kredītbrīvdienām, kas paātrina atbildes saņemšanu ikvienam bankas klientam, kurš saskāries ar negaidītām finansiālām grūtībām - pieteikuma forma pieejama gan no datora, gan viedtālruņa bankas interneta vietnē.

"Pēdējās dienās nozīmīgi pieaug to uzņēmumu un privātpersonu skaits, kuri vēršas pie mums ar jautājumiem un bažām par savu spēju pildīt kredītsaistības atbilstoši līgumā paredzētajiem noteikumiem. Tāpēc esam īsā laika posmā izstrādājuši jaunu risinājumu, lai klientiem vienkāršotu iespēju pieteikties kredītbrīvdienām, ja situācija ģimenē vai uzņēmumā to šobrīd pieprasa," sacīja "Swedbank" Latvijā valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis.

Viņš arī norādīja, ka atbilstoši bankas novērojumiem, no tiem klientiem, kuri interesējas par kredītbrīvdienām, tām piesakās vidēji divi no trim, savukārt pārējiem šobrīd ir būtiski apzināt savas iespējas, ja situācija pasliktinātos nākotnē.

"Jāuzsver gan, ka kredītbrīvdienas ir piemērots risinājums gadījumos, kad tik tiešām radušās pamatotas finansiālas grūtības, turklāt tām jāpiesakās laikus - pirms ir iestājies pirmais ikmēneša maksājuma kavējums," minēja Rubenis.

Uzņēmumi un privātpersonas var pieteikties kredīta pamatsummas atmaksas atlikšanai līdz sešiem mēnešiem un mājokļa kredīta gadījumā līdz 12 mēnešu ilgām kredītbrīvdienām.

Kredītbrīvdienu laikā nesamaksātā pamatsumma tiks sadalīta uz atlikušo aizdevuma termiņu pēc kredītbrīvdienām. Tas nozīmē, ka ikmēneša kredītmaksājums pēc kredītbrīvdienām pieaugs. Piemēram, ja klienta pamatsummas maksājums mēnesī ir 200 eiro un kredītbrīvdienas tiek izmantotas sešus mēnešus, šī atliktā summa proporcionāli sadalīsies uz visiem atlikušajiem mēnešiem līdz maksājumu grafika beigām. Piemēram, ja līdz grafika beigām būs atlikuši vēl 10 gadi, tad ikmēneša pamatsummas maksājums pēc kredītbrīvdienām būs pieaudzis par 10 eiro.

Piesakoties kredītbrīvdienām, esošā procentu likme netiks pārskatīta. Procenti joprojām tiks aprēķināti no aizdevuma atlikuma. Visu kredītbrīvdienu laiku kredīta atlikums saglabāsies nemainīgs. Klienti pieteiktās kredītbrīvdienas varēs pārtraukt jebkurā brīdī un atgriezties pie parastā maksājumu grafika.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Latvijas ziņas