Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Secināts, ka Latvija ir brīva no klasiskā cūku mēra

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis Pasaules dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) sertifikātu, kas apliecina, ka Latvija ir brīva no klasiskā cūku mēra (KCM). Šādu atzinumu ir sniegusi starptautiska OIE ekspertu komisija, ņemot vērā Latvijas paveikto KCM ierobežošanā un apkarošanā.


Jāatgādina, ka KCM Latvijā tika konstatēts pirms septiņiem gadiem - 2012. gada rudenī vispirms meža un pēc tam arī mājas cūkām, tomēr visstraujāk slimība izplatījās tieši meža cūku populācijā, tāpēc lielākā uzmanība KCM apkarošanā tika veltīta slimības ierobežošanai meža cūku vidū.

Pateicoties intensīvai meža cūku vakcinācijai, pēdējos četros gados Latvijā nav konstatēts neviens meža cūku saslimšanas gadījums ar KCM.

Gan nomedītās, gan mirušās meža cūkas, it īpaši Latvijas austrumu pierobežā, joprojām tiek laboratoriski izmeklētas, lai gūtu pārliecību, ka slimība Latvijā nav nonākusi atkārtoti

Latvijas ziņas