Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SEB bankas kodu kartes būs derīgas vēl mēnesi

Kodu kartes kā autorizācijas līdzeklis būs derīgas vēl tikai mēnesi – līdz 9. septembrim. Šobrīd, lai pieslēgtos internetbankai un apstiprinātu maksājumus, kā vienīgo autorizācijas līdzekli tās vēl izmanto mazāk nekā 1% aktīvo SEB bankas internetbankas lietotāju. Vairākums kā autorizācijas līdzekli izmanto bezmaksas lietotni Smart-ID savā viedtālrunī. Informē Elīna Neimane, SEB bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja.

Klientiem, kuriem vēl ir aktīvas kodu kartes, bet, kuri jau šobrīd izmanto kādu citu autorizācijas līdzekli, nekas vairs nav jādara – kodu karte noslēgsies automātiski 9. septembrī. Tos, kuri vēl nav izvēlējušies citu autorizācijas līdzekli, aicinām šī mēneša laikā to izdarīt, lai arī pēc 9. septembra internetbankas pakalpojumi būtu pieejami.

“Mēneša laikā aktīvo internetbankas lietotāju skaits palielinās par aptuveni 8%, kas nozīmē, ka klienti arvien vairāk novērtē iespēju saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus attālināti, sev ērtā laikā un vietā. Līdz ar to ļoti būtiski, lai jau savlaicīgi būtu izvēlēts cits autorizācijas līdzeklis – Smart-ID vai kodu kalkulators. Īpaši tiem klientiem, kuriem kodu karte joprojām ir vienīgais autorizācijas līdzeklis, bet šādu klientu nu jau ir mazāk nekā 1% no kopējā aktīvo internetbankas lietotāju skaita”, skaidro SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs. “Ja nu tomēr kāds klients laikā nebūs nomainījis autorizācijas līdzekli, un pēc 9. septembra nevarēs autorizēties internetbankā, būs vien jādodas uz bankas filiāli, jo arī Smart-ID pamatversiju bez kodu kartes vairs nevarēs lejuplādēt.”

Kā primāro autorizācijas līdzekli SEB banka saviem klientiem piedāvā Smart-ID, jo tas ir bezmaksas, turklāt 2018. gada beigās Smart-ID saņēma augstāko elektroniskā paraksta sertifikātu QSCD (Qualified Signature Creation Device jeb kvalificētā paraksta izveides ierīce), kas nākotnē ļaus ar Smart-ID parakstīt elektroniskus dokumentus visā Eiropā. Ar Smart-ID, lietojot SEB mobilo lietotni vai internetbankas mobilo versiju (vienā viedtālrunī), klients var ātri un ērti apstiprināt maksājumus sev ērtā vietā un laikā. Klienti, kuriem vēl ir aktīva kodu karte, līdz 9. septembrim Smart-ID pamatversiju (Smart-ID Basic) var lejupielādēt patstāvīgi, sekojot norādēm. Taču, lai saņemtu kvalificētu Smart-ID versiju (kas ir pielīdzināta elektroniskajam parakstam), ir jādodas uz filiāli. Plašāka informācija par Smart-ID pieejama SEB bankas mājaslapā – seb.lv/smartid.
Ja kādu iemeslu dēļ klienti nevēlas izmantot Smart-ID, ir iespēja izvēlēties kodu kalkulatoru. Turklāt bērni līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī klienti no 65 gadu vecuma kodu kalkulatorus ikvienā SEB bankas filiālē var saņemt bez maksas. Tāpat arī ir pieejamas ierīces ar lielāku ekrānu un lielākām pogām, ko bez maksas var saņemt vājredzīgi cilvēki un cilvēki ar roku kustību traucējumiem.

Latvijas ziņas