Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Pilsētvides serviss" atlaidīs apmēram 55% darbinieku, atstājot Rīgas atkritumu apsaimniekošanas tirgu

Atkritumu apsaimniekotājs "Pilsētvides serviss" atlaidīs apmēram 55% darbinieku, atstājot šī gada 14.septemrī Rīgas atkritumu apsaimniekošanas tirgu, aģentūrai LETA atklāja "Pilsētvides servisa" valdes loceklis Jurģis Ugors. Viņš skaidroja, ka patlaban "Pilsētvides serviss" komandā ir 87 darbinieki, no kuriem diemžēl tiks atlaisti aptuveni 55%. Uzņēmumā paliks tikai grāmatvedības un lietvedības nodaļu darbinieki, lai turpinātu nodrošināt centralizētu uzņēmuma darbību.

Ugors sacīja, ka darbinieki tiek atlaisti no darba saistībā ar "Pilsētvides serviss" darbības izbeigšanu Rīgas pašvaldībā no šī gada 14.septembra. Līdz ar to vadība pieņēma loģisku lēmumu maksimāli samazināt Rīgas ofisa štatu, likvidējot izvešanas brigādes, klientu apkalpošanas centru utt. "Paliks tikai administrācijas dalībnieki, kuri turpinās koordinēt "Pilsētvides serviss" darbību novados, finansiālus un lietvedības jautājumus," viņš teica.

Jautāts, vai "Pilsētvides Serviss" šiem cilvēkiem piedāvās kādas alternatīvas, piemēram, turpināt strādāt kompānijā, bet citā amatā, vai piedāvās citas iespējas, Ugors skaidroja - tā kā lielākā daļa "Pilsētvides serviss" Rīgas komandas ir vietējie iedzīvotāji, viņiem nebūtu ērti un izdevīgi pārcelties uz darbu kādā citā no apsaimniekotāja darbības novadiem, pat ja uzņēmums piedāvātu tādu iespēju. "Taču mums nav šaubu, ka mūsu pieredzējušie un kompetentie darbinieki bez darba nepaliks," viņš pauda.

Runājot par "Pilsētvides serviss" plāniem turpināt darbu citās pašvaldībās, Ugors atklāja, ka "Pilsētvides serviss" patlaban rūpīgi seko līdzi novados izsludinātajiem konkursiem par atkritumu apsaimniekošanu un nelaiž garām iespēju paplašināt savu darbības teritoriju. "Nesen mēs atkārtoti uzvarējām Gulbenes novada iepirkumā, kas tikai nostiprina uzņēmuma pozīcijas Malienas reģionā. Vienlaikus mēs apsveram domu attīstīties citos apsaimniekošanas segmentos," sacīja "Pilsētvides servisa" valdes loceklis, piebilstot, ka pašlaik "Pilsētvides serviss" apkalpo sešus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Balvu, Lubānas, Cesvaines un Ērgļu novadus.

Savukārt jautāts, cik būtiski iziešana no Rīgas ietekmēs "Pilsētvides servisa" darbību, Ugors atklāja, ka zaudējums Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursā viņus apbēdina, bet nebiedē, jo "Pilsētvides serviss" savlaicīgi bija piestrādājis pie risku sadalījuma, nostiprinot savas pozīcijas Latvijas novados. "Mums ir pietiekami daudz resursu un jaudas, lai startētu arī citu novadu konkursos ar gana lielām uzvaras izredzēm, kā arī izskatam iespējas par dalību konkursos Igaunijā un Lietuvā," viņš sacīja.

LETA jau ziņoja, ka "Getliņi EKO" ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA "CREB Rīga", ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji - SIA "Clean R" un SIA "Eco Baltia vide".

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājs nodrošinās Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Jūnija sākumā "Getliņi EKO" un "CREB Rīga" Uzņēmumu reģistrā reģistrējušas kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", lai saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju un ieviestu atkritumu šķirošanas risinājumus. Vēlāk uzņēmuma nosaukums mainīts uz "Tīrīga".

No 15.jūlija sākta līgumu pārslēgšana ar "Tīrīga", kas līdz 15.septembrim jāizdara visiem dzīvokļu un ēku īpašniekiem vai apsaimniekotājiem - gan iedzīvotājiem, gan juridiskām personām.

Savukārt KP 30.jūlijā paziņoja, ka par iespējamu ES dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi pret Rīgas domi un "Getliņi EKO" pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.

"Mēs redzam, ka Rīgas domes un "Getliņi EKO" iecere ir uz turpmākajiem 20 gadiem atkritumu apsaimniekošanas tirgū noteikt monopolu, līdz ar to neredzam, ka pie šādiem apstākļiem varētu attīstīties konkurence. Pieļaujot šādu situāciju, mēs pēc 20 gadiem nevarēsim saprast, kā tas ir noticis, ka tiek būvēta ļoti dārga, sadārdzināta, resursietilpīga un dažādām nevajadzīgām ekstrām bagāta sistēma," Intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa nenoliedza, ka investīcijas jaunajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā ir milzīgas, bet uzreiz esot skaidrs, ka tās laika gaitā ir jāatpelna un jau tagad iedzīvotāji, kuri pārslēguši līgumu, sūdzas par sadārdzinātajiem tarifiem, kas pieauguši par 40%.

Tikmēr dome, neraugoties uz KP darbībām, neplāno apturēt apsaimniekotāju līgumu slēgšanu ar akciju sabiedrību "Tīrīga".

Vienlaikus līdz 19.augustam Rīgas domei bija jāiesniedz savi skaidrojumi KP.

Savukārt augusta beigās vai septembra sākuma KP varētu pieņemt lēmumu par aizlieguma noteikšanu iedzīvotāji līgumu slēgšanai ar "Tīrīga" uz lietas izmeklēšanas laiku. Pati lietas izmeklēšana gan varētu ilgt pat līdz diviem gadiem

Latvijas ziņas