Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Kafiju ikdienā dzer 81% Latvijas iedzīvotāju

Pērn Latvijā kafiju ik dienas dzēra 80,8% iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu. Nevienu kafijas krūzīti diena neizdzēra 19,2% iedzīvotāju. Tikmēr vienu līdz divas krūzītes dienā izdzēra 49% iedzīvotāju, trīs līdz četras - 26,5%, bet vairāk nekā piecas krūzītes izdzēra 5,3% iedzīvotāju.

Tikmēr tēju ikdienā dzer 71,6% iedzīvotāju. vienu līdz divas krūzītes dienā izdzēra 54,1% iedzīvotāju, trīs līdz četras - 14,7%, bet vairāk par piecām krūzītēm dienā izdzēra 2,7% iedzīvotāju.

Apmēram puse iedzīvotāju tējai vai kafijai nepievienoja cukuru, kamēr pārējie pievieno vismaz vienu karoti.

Kā liecina SPKC dati, 25,8% iedzīvotāju vienai kafijas krūzei pievienoja vienu karoti cukura, 28,4% - divas karotes cukura, bet 3,9% vienai kafijas krūzei pievienoja trīs un vairāk karotes cukura.

Tikmēr krūzītei tējas vienu tējkaroti cukura pievienoja 23,1% iedzīvotāju, divas karotes - 23,4%, bet vairāk nekā trīs karotes cukura savai tējas krūzei pievienoja 3,5% iedzīvotāju.

SPKC pētījuma tapšanas laikā notika apmēram 3500 intervijas ar iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pētījumā analizēta Latvijas pieaugušo iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu izplatība, tostarp smēķēšana, alkohola lietošana, uzturs, fiziskās aktivitātes, mutes higiēna, vakcinēšanās, satiksmes drošība, kā arī iedzīvotāju vēlme mainīt uzvedību, iesaistīties veselības veicināšanas pasākumos. Tas ietver arī datus par Latvijas pieaugušo iedzīvotāju veselības pašnovērtējumu un veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu.

Latvijas ziņas