Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējā laikā policijā palielinājies izsaukumu skaits par ģimenes konfliktiem

Pēdējā laikā Valsts policijā (VP) palielinājies izsaukumu skaits par ģimenes konfliktiem, vēsta aģentūra Leta. Laikā no 10.marta līdz 27.martam vidēji dienā tiek saņemti 32 šāda veida izsaukumi, savukārt pērn attiecīgā laika posmā - 21 izsaukums.

Izsaukumi par ģimenes konfliktu tiek reģistrēti ne tikai kā notikumi, kas saistīti ar vardarbību ģimenē, bet lielu daļu no minētajiem notikumiem veido arī sadzīviska rakstura konflikti, kur vardarbība nav pielietota, un citi tamlīdzīgi gadījumi.

Tāpat policija norāda, ka saņemtajos izsaukumos pieņemto policijas lēmumu par varmākas nošķiršanu skaits vidēji paliek nemainīgs - aptuveni divas nošķiršanas dienā.

Pēc cietušās personas vēlmes policija izsaukuma laikā var piemērot varmākas nošķiršanu no ģimenes līdz astoņām dienām. Šādu policijas lēmumu var pieņemt tikai uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata. Kad policijas darbinieks ir pieņēmis lēmumu par nošķiršanu un noformējis to rakstiski, varmāka mutiski tiek informēts par iespējamām apmešanās vietām tuvākajā apkārtnē.

Ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai jautājumu par turpmāku varmākas nošķiršanu skatītu tiesa, tad to ir iespējams izdarīt gan ar policijas starpniecību, gan cietušajai personai pašai iesniedzot tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību.

Arī Rīgas pašvaldības policija pagājušajā piektdienā norādīja, ka pēdējo divu nedēļu laikā palielinājies ar ģimenes konfliktiem saistīto izsaukumu skaits.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Latvijas ziņas