Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās atsevišķu Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu cenas

Valdība šodien atbalstīja atsevišķu Lauksaimniecības datu centra (LDC) sniegto pakalpojumu cenu palielināšanu, kā arī sniegto pakalpojumu veidu aktualizēšanu un precizēšanu, nosakot samaksu par tiem. Informē aģentūra Leta.

No 0,70 līdz 1,50 eiro

Atbilstoši valdības atbalstītajiem grozījumiem LDC publisko maksas pakalpojumu cenrādī maksa par liellopa pases sagatavošanu un izsniegšanu dzīvnieka eksportam normatīvos noteiktajā termiņā iecerēts palielināt no 0,7 eiro līdz 1,5 eiro. Cena par liellopa pases sagatavošanu un izsniegšanu dzīvnieka eksportam normatīvajos aktos noteiktajā termiņā tiks palielināta, jo ir uzlabotas pasu izdrukas programmas un palielinājušies tipogrāfijas izdevumi, kas veido lielākas izmaksas šī pakalpojuma nodrošināšanai.

Maksu par ierakstītas vēstules sagatavošanu un nosūtīšanu līdz desmit liellopu pasēm vai vienam zirga identifikācijas dokumentam (pasei) iecerēts celt no 2,12 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), līdz 3,86 eiro, ieskaitot PVN. LDC pakalpojumi papildināti ar iespēju zirga pasi dzīvnieka īpašniekam nosūtīt arī pa pastu. Tā kā tam tiek izmantoti Latvijas pasta pakalpojumi, esošo pakalpojumu izmaksas tiek pārrēķinātas un precizētas saskaņā ar Latvijas pasta noteiktiem tarifiem.

No 4,24 līdz 7,85 eiro

Patlaban ierakstītas vēstules sagatavošana liellopa pasei un tās nosūtīšana no 10 līdz 50 liellopu pasēm izmaksā 4,24 eiro, bet turpmāk to plānots palielināt līdz 7,72 eiro, ieskaitot PVN, par ierakstītas vēstules sagatavošanu un nosūtīšanu no 11 līdz 50 liellopu pasēm vai pieciem zirga identifikācijas dokumentiem. Savukārt maksu par sīkpakas noformēšanu liellopu pasēm vai zirgu identifikācijas dokumentiem un to nosūtīšanu uz sūtījumu saņemšanas termināļiem vai pastu iecerēts noteikt 7,85 eiro apmērā ar PVN.

Tā kā palielinājās nevis mājdzīvnieku reģistrācijas apjoms, bet gan notikumu ziņojumu reģistrācijas apjoms, piemēram, dzīvnieku turēšanas vietas maiņa, īpašnieku pārreģistrācija, nāves, vakcinācijas un citi, ko pašlaik reģistrē bez maksas, no 1.septembra mājas (istabas) dzīvnieka reģistrēšanas maksu plānots celt līdz septiņiem eiro, ieskaitot PVN, ņemot vērā pakalpojuma tiešo un netiešo izmaksu palielinājumu, kā arī izanalizējot situāciju laikā no 2016.gada. Togad mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas pakalpojuma maksa tika samazināta no 7,11 līdz 3,50 eiro, lai mājdzīvnieku īpašnieki varētu reģistrēt vairāk mājdzīvnieku. Maksu par dzīvnieka (liellopa, aitas, kazas, zirga) datu atjaunošanu ganāmpulku vai dzīvnieku reģistrā iecerēts palielināt no 14,23 eiro līdz 20 eiro.

Grozījumu noteikumu projekta anotācijā skaidrots, ka minētajiem pakalpojumiem iecerēts celt cenas, jo no 2013. līdz 2019.gadam ir palielinājušies izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem, īri un nomu, kā arī ievērojami lielāki ir izdevumi par informācijas tehnoloģiju pakalpojumiem, datubāzes uzturēšanu un tās attīstību, kā arī no 2020.gada 1.janvāra ir mainījušies Latvijas pasta pakalpojumu izcenojumi.

Tāpat noteikumi papildināti ar diviem jauniem LDC pakalpojumiem - "ievesto vaislas dzīvnieku un to vaislas materiāla datu reģistrēšana" un "datu sagatavošana no datubāzes un nosūtīšana uz e-pastu vai kopēšana datu nesējos", ņemot vērā datu centra klientu vēlmes reģistrēt un saņemt dažāda veida informāciju no Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēmas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis" vēl jāskata Saeimā un tie stāsies spēkā pēc nākamajā dienā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Latvijas ziņas