Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No šodienas var mainīt savu Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni

No 16. marta līdz 7.maijam iespējams mainīt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkni, aģentūru LETA informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). EP vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 25.maijā. Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, EP vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru. Katrs vēlētājs sākotnēji tiek reģistrēts deklarētajai dzīvesvietai atbilstošajā vēlēšanu iecirknī, kuru kā vēlētāja dzīvesvietai atbilstošāko norāda pašvaldība.

Ja pašvaldības piešķirtais vēlēšanu iecirknis nav balsošanai ērts, to iespējams mainīt uz jebkuru citu vēlēšanu iecirkni. Iecirkni mainīt iespējams elektroniski, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumu "Iecirkņa noskaidrošana un maiņa", klātienē - jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai ārvalstīs - Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās.

EP vēlēšanās Latvijā būs iespēja balsot arī iepriekš, 22., 23. un 24.maijā, kad dažas stundas dienā strādās visi vēlēšanu iecirkņi. Savukārt vēlētāji ārvalstīs Eiropas Parlamenta vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu vai līdz 7.maijam reģistrējoties balsošanai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem.

Savukārt Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo ārvalstīs, EP vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu vai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem. Gan pasta balsošanai, gan balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas iepriekš.

Pasta balsošanai iespējams reģistrēties no šodienas līdz 13.aprīlim Latvijas pārstāvniecībās, līdz 25.aprīlim pasta balsošanas iecirknī Rīgā, CVK telpās, kā arī līdz 25.aprīlim tiešsaistē PMLP mājaslapā.

Tikmēr balsošanai iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas no šodienas līdz 7.maijam Latvijas pārstāvniecībās, jebkurā dzīvesvietas deklarēšanas iestādē Latvijā vai tiešsaistē PMLP mājaslapā.

Balsošanas dokumenti EP vēlēšanās ir gan pase, gan personas apliecība, un vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, lai piedalītos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, nebūs nepieciešama vēlētāju apliecība, jo spiedogu pasē vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās neliek, norāda CVK.

Latvijas ziņas