Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklēs iespējas Latvijas veselības aprūpes sistēmas efektivitātes uzlabošanai

Jaunnedēļ, 3.jūnijā, Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā notiks konference, kuras mērķis ir veicināt jaunas iespējas pētniecībā un radīt ierosmes Latvijas veselības aprūpes sistēmas efektivitātes uzlabošanai.
Kā aģentūru LETA informēja augstskolā, diskusijā piedalīsies LU mācībspēki, pētnieki, nozares pārvaldības iestāžu darbinieki, ārstniecības personas un citi interesenti tiksies konferencē.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) skaidroja, ka mūsdienu tehnoloģijas un inovāciju attīstība paver jaunas iespējas veselības aprūpei, kuras galvenais uzdevums ir rūpēties par pacientu un viņa veselību. Veselības aprūpe rada ievērojamu datu apjomu, kuru pareiza un efektīva izmantošana var sniegt nepieciešamo atbalstu dažādu pasākumu īstenošanai.

LU Medicīnas fakultātes Veselības vadības un informātikas centra vadītājs Juris Bārzdiņš patlaban vada zinātnisku projektu, kurā LU un Slimību profilakses un kontroles centra pētnieki un nozares eksperti izveidojuši apvienotu valsts mēroga anonimizētu datubāzi un sagatavojuši ceļvedi personalizētajos veselības datos, kas radījis jaunas iespējas Latvijas veselības aprūpes izpētē.

"Iespējamie turpmākie pētniecības virzieni ir dažādi un kā galvenos var minēt pētījumus esošās rīcībpolitikas un ārstēšanas efektu izvērtēšanai, zāļu reālās dzīves pielietošanas izpēti, izmaksu efektivitātes pētījumus, ārēju veselību ietekmējošo faktoru, veselības aprūpes pieejamības vai nevienlīdzības izpēti, tāpat arī jaunu informācijas tehnoloģiju risinājumu aprobāciju veselības lielo datu jomā," norādīja Bārzdiņš.

Arī Viņķeles ieskatā "atvērtie dati un lielie dati, mākslīgais intelekts, kā arī personalizēta pieejas ieviešana ir priekšrocība, kuru Latvijai gudri jāizmanto savā labā, veicinot jaunas pētniecības iespējas, kā arī pilnveidojot veselības aprūpes politiku. Latvija var atļauties modernu un katram iedzīvotājam pieejamu veselības aprūpi".

Latvijas ziņas