Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mediācijas dienu iespējams saņemt bezmaksas mediatoru konsultācijas

No šodienas līdz 20.martam sertificēti mediatori sniegs bezmaksas konsultācijas dažādās tiesās Latvijā, mediatoru prakses vietās, kā arī telefoniski, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).
Ministrijā skaidroja, ka Mediācijas dienu laikā iedzīvotājiem ir iespēja uzzināt par ārpustiesas strīdu risināšanas iespējām un mediācijas ceļā atrisināt gan personīgās, gan profesionālās domstarpības.

Mediācijas dienu laikā Sertificētu mediatoru padome papildus izsludinājusi atbalsta akciju mediācijas procesa uzsākšanai domstarpību gadījumos, apmaksājot pirmās divas mediācijas stundas procesos, kuri tiks uzsākti Mediācijas dienu laikā. Akcijas laikā pieejamo mediācijas procesu skaits ir ierobežots, norādīja TM.

Klātienes konsultācijas notiks Rīgas, Jelgavas un Liepājas tiesās un mediatoru prakses vietās. Vienlaikus Mediācijas dienās būs iespēja saņemt bezmaksas mediatoru konsultācijas, zvanot pa atbalsta tālruni 116006.

Mediācija ir brīvprātīgs sadarbības process, kurā puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību.

Mediators ir neitrāla persona, kura atbalsta abas puses domstarpību risināšanas procesā, palīdzot strīdu risināt konstruktīvā gaisotnē ar mērķi atrast abām pusēm pieņemamus un uz nākotni vērstus risinājumus. Mediācijas procesu pielieto, risinot, piemēram, ģimenes konfliktus, darba strīdus, nekustamā īpašuma strīdus, mantojuma strīdus un komercstrīdus.

Latvijas ziņas