Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietavu dēļ apsēto ziemāju platības Latvijā nav vienmērīgi sadīgušas; daļa ziemāju pavasarī būs jāpārsēj

 Lietavu dēļ apsēto ziemāju platības Latvijā nav vienmērīgi sadīgušas un jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa ziemāju pavasarī būs jāpārsēj, aģentūrai LETA atzina biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre. "Pēc pēdējā laika ilgstošajām lietavām visā Latvijā apsēto ziemāju platības diemžēl nav vienmērīgi sadīgušas un ielejās tie ir noslīkuši. Jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa ziemāju pavasarī būs jāpārsēj, vēl vairāk palielinot pieprasījumu pēc vasarāju sēklas," sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa atgādināja, ka patlaban - novembra beigās - aktīvā darba sezona lauksaimniecībā ir praktiski noslēgusies. Šobrīd vēl nav pabeigta kūtsmēslu izvešana un iestrāde augsnē. "Lai arī periods, kad šos darbus var darīt, ir pagarināts līdz 1.decembrim, ja neiestāsies bez nokrišņu un neliela sala periods, būs lauksaimnieki, kuri nespēs izvest kūtsmēslus," teica Dzelzkalēja-Burmistre.

"Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece atzīmēja, ka Kurzemes un Zemgales lauksaimnieki šogad paspēja nokult labību un daļēji iesēt ziemājus. Savukārt Latgalē un daļā Vidzemes situācija bija katastrofāla. "Joprojām uz laukiem atrodas sagūlusi labība, lauki ir pārmirkuši un tos nebija iespējams nedz apart, nedz iesēt ziemājus," viņa sacīja.

Pēc Dzelzkalējas- Burmistres teiktā, laika apstākļu dēļ šogad Latgalē iesēto ziemāju platības ir minimālas.

Latvijas ziņas