Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latvijas valsts meži" plāno iegādāties līdz 49 droniem meža uzraudzībai un apsekošanai

Valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) plāno iegādāties līdz 49 droniem meža uzraudzībai un apsekošanai, aģentūrai LETA pastāstīja LVM komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks. Viņš teica, ka LVM Iepirkumu un uzraudzības biroja mājaslapā izsludinātā iepirkumā plāno iegādāties līdz 49 droniem. Dronus LVM pamatā plāno izmantot ikdienas darbā, un tie noderēs dažādu lēmumu pieņemšanā.

Tostarp droni paredzēti meža meliorācijas sistēmu uzraudzībai, lai novērtētu aizsērējumus un apaugumus, kā arī to novākšanas darbu uzraudzībai un pieņemšanai. Tāpat bezpilota gaisa kuģi noderēs bebru dambju apsekošanai, palīdzot atklāt šo dzīvnieku izveidotus aizsprostus.

Pēc Sedlenieka teiktā, iegādātos dronus LVM plāno izmantot arī mineralizēto mineralizēto joslu ierīkošanas un uzturēšanas darbu pieņemšanai. Tāpat tie noderēs augsnes gatavošanas darbu uzraudzībai un pieņemšanai, kā arī aizsargājamo putnu ligzdu apdzīvotības un ligzdošanas sekmju monitoringam.

Tāpat dronus LVM plāno izmantot arī nestandarta un ārkārtas situācijās, tajā skaitā ugunsdzēsībai, ja deguma vietas apzināta un novērota, meža postījumu apmēru novērtēšanai, kartēšanai, paskaidroja Sedlenieks.

Pretendenti LVM Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā izsludinātajā atklātajā iepirkumu konkursā par bezpilota gaisa kuģu un to aprīkojuma piegādi var pieteikties līdz 2020.gada 24.februārim. 

Precīza plānotā līgumcena, par kādu iecerēts iegādāties dronus, tur nav norādīta.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.


Latvijas ziņas