Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Radio pieprasa adekvātu finansējuma palielinājumu, paturot spēkā iespēju rīkot protesta akcijas

Otrdien, 8. oktobrī, Latvijas Radio notika darbinieku pārstāvju sapulce, kurā lemts par turpmāko rīcību situācijā, ja valsts budžeta apstiprināšanas procesā sabiedriskajam medijam netiks piešķirts adekvāts finansējums satura stabilizācijai, kapacitātes stiprināšanai un iziešanai no reklāmas tirgus.
Kopsapulcē tika nolemts uzdot Latvijas Radio valdei turpināt prasīt finansējumu darbinieku algu palielināšanai un slodžu izlīdzināšanai no 2020. gada 989 381 eiro apmērā, iekļaujot to bāzes budžetā. Tāpat nolemts pieprasīt politiķiem nodrošināt pietiekamu finansējuma piešķīrumu kā kompensāciju Latvijas Radio iziešanai no reklāmas tirgus. Latvijas Radio aprēķinos balstītā  summa 2020. gadam ir 1 787 513 eiro, savukārt 2021. gadam - 3 575 027 eiro. Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka valsts budžeta ietvaros iziešanai no reklāmas tirgus plānots piešķirt nepilnu summu - 1,37 miljonus eiro, kas nesedz faktisko starpību.

Ja prasītais finansējuma pieprasījums 2020. gada budžeta projektā netiks iekļauts, Latvijas Radio darbinieki lems par protesta akciju sākšanu. Savukārt gadījumā, ja nākama gada budžeta projektā netiks iekļauts prasītais finansējums algu palielināšanai, tiks noteikts datums streika procedūras uzsākšanai. 

Latvijas ziņas