Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā bezdarba līmenis tomēr vēl pārsniedz ES vidējo

Latvijā pērn decembrī bezdarba līmenis bija 7,1%, un tas bija augstāks nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati, kas apkopoti par 24 bloka dalībvalstīm. Pēc "Eurostat" datiem, augstāks nekā Latvijā ES dalībvalstu vidū bezdarba līmenis decembrī bijis Spānijā - 14,3%, Itālijā - 10,3%, Francijā - 9,1%, Kiprā - 8,8% un Horvātijā - 7,7%.

Savukārt zemākais bezdarba līmenis decembrī reģistrēts Čehijā - 2,1%, Vācijā - 3,3%, Polijā - 3,5%, Nīderlandē - 3,6%, Maltā un Rumānijā - abās valstīs 3,8%.

Lietuvā bezdarba līmenis pērnā gada pēdējā mēnesī bija 6,3%.

ES vidēji bezdarba līmenis, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, decembrī veidoja 6,6%, tādējādi tas saglabājies nemainīgs salīdzinājumā ar novembri un zemākajā līmenī kopš 2000.gada janvāra, kad tika sākta šādu datu apkopošana. 2017.gada decembrī bezdarba līmenis ES bija 7,2%.

Eirozonas dalībvalstīs vidēji bezdarbs decembrī veidoja 7,9%, arī tas saglabājies nemainīgs salīdzinājumā ar novembri un zemākajā līmenī kopš 2008.gada oktobra.

"Eurostat" aplēses liecina, ka decembrī blokā bez darba bija 16,306 miljoni cilvēku, no kuriem 12,919 miljoni bezdarbnieku bija eirozonas valstīs. Salīdzinājumā ar 2017.gada pēdējo mēnesi bezdarbnieku skaits krities par 1,533 miljoniem ES un par 1,174 miljoniem eirozonā.

Dati par bezdarbu decembrī nav pieejami par Igauniju, Grieķiju, Lielbritāniju un Ungāriju.

Latvijas ziņas