Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauna mobilā lietotne “Citizens’ App”

Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni - “Citizens’ App”. Tā iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto.

Eiropas vēlēšanas (Latvijā: 25.05.2019) strauji tuvojas. Jaunā mobilā lietotne ļauj ikvienam visā Eiropā uzzināt par ES sasniegumiem, pašreizējiem darbiem, nākotnes plāniem, kā arī iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, t.sk., darba kārtības prioritātēm un līdz vēlēšanām paveicamajiem darbiem. Lietotne “Citizens’ App” ļauj pēc dažādiem kritērijiem atlasīt ES projektus, sniedz informāciju par to progresu un ļauj efektīvi ar to dalīties. Lielākā daļa mobilās lietotnes satura ir pieejama 24 ES valodās, arī latviešu.

Lietotne bez maksas pieejama AppStore un Google Play. “Citizens’ App” lietotājiem ļauj:

·uzzināt, ko ES paveikusi un plānot paveikt iedzīvotāju labā;

·uzzināt par plānotajiem notikumiem;

·piekļūt multimediju materiāliem - video, aplādēm(podkāstiem) u.c;   

·atlasīt aktivitātes un redzēt to atrašanās vietu kartē.

Lietotne piedāvā arī personalizācijas iespējas, kas ļauj:

· iekļaut notikumus savā kalendārā;

·saglabāt interesējošos projektus;

· novērtēt projektus;

·saņemt paziņojumus par interesējošām tēmām;

·dalīties ar informāciju sociālajos tīklos vai e-pastā;

·apskatīt informāciju izvēlētajā valodā;

·pārvaldīt personas datus;

· iestatījumus saglabāt vairākās ierīcēs.

Mobilā lietotne arī ļauj viegli piekļūt mājas lapai “Ko manā labā dara Eiropa?”, kuras mērķis ir uzskatāmi demonstrēt ES praktisko ietekmi uz cilvēku dzīvi un ikdienu.

Latvijas ziņas