Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājus aicina dalīties ar stāstiem par zinātniecēm un zinātnieku dinastijām

Oktobrī līdzdarbojoties UNESCO nedēļas pasākumos, iedzīvotājus aicina sociālajos tīklos dalīties ar stāstiem par Latvijas zinātniecēm, zinātnieku dinastijām un viņu devumu, aģentūrai LETA sacīja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) komunikācijas konsultante Kitija Balcare. Viņa skaidroja, ka viens no UNESCO uzdevumiem ir stiprināt saikni starp zinātniekiem, zinātnes politikas veidotājiem un sabiedrību, kā arī pilnveidot zinātnes komunikācijas jautājumus, lai vienkāršā un saprotamā veidā izglītotu sabiedrību par tai aktuālām tēmām un ilgtspējīgi risinātu cilvēces izaicinājumus.

Tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir "Spožie prāti: sievietes zinātnē", kurā ikviens aicināts vēstīt par spilgtām zinātniecēm un zinātnieku dinastijām, apkopojot cilvēkstāstus, rīkojot tikšanos ar zinātniecēm, kā arī veidojot tematiskas aktivitātes un izstādes, ielūkojoties sava novada, reģiona, skolas, iestādes, muzeja vēsturē simts gadu griezumā, pastāstīja Balcare.

Lai izceltu šos dzīvesstāstus un iedvesmotu citus, ikviens aicināts dalīties ar šiem stāstiem sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku "#unesconedēļa2019" un "#spožieprāti".

UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika pauda pārliecību, ka ikvienam ir pazīstamas izcilas personības, kuras, veltot savu dzīvi zinātnei, sniegušas ieguldījumu Latvijas valsts veidošanās un nostiprināšanās procesā, kā arī sekmējušas Latvijas atpazīstamību citviet pasaulē, un aicināja dalīties ar šiem stāstiem.

UNESCO nedēļa noritēs no 14.oktobra līdz 20.oktobrim. Balcare stāstīja, ka 16.oktobrī Rīgā norisināsies arī tematiska publiska domapmaiņa "Ar iedvesmu par zinātni", kurā viedokļos dalīsies dažādu zinātnes nozaru pārstāves un kuru varēs skatīt tiešraidē.

UNESCO nedēļa Latvijā ik gadu norisinās kopš 2011.gada. Tā ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Latvijas ziņas