Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziesmu un Deju svētku aizkulises: Jaunā Mežaparka Lielā estrāde


Mežaparka Lielās estrādes pārbūve paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Šobrīd esošā svētku estrādes teritorijas platība ir 91 997 kvadrātmetri, pēc pārbūves 2018. gadā tā tiks palielināta līdz 146 430 kvadrātmetriem. Šobrīd tribīnēs satilpst 7510 koristi, tad 2018. gadā svētkos būs 9802 koristus vietas, no kuriem  2292 tiks izvietoti pagaidu koka tribīnes. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Paralēli estrādes izbūves darbiem, tiks izbūvēta svētku nodrošināšanai nepieciešamā infrastruktūra:
 elektroapgādes
 ūdensapgādes
 kanalizācijas un lietus novadīšanas tīkli Ostas prospektā un Atpūtas alejā, Jančevska prospektā līdz zaļajam teātrim
 helikoptera nosēšanās laukums ārkārtas gadījumiem
 jauns piebraucamais ceļš no Viestura prospekta līdz esošiem dalībnieku autobusu stāvlaukumiem.

Tiks ierīkotas:

jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas,
ūdens pieslēguma vietas,
papildus mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju.
tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Tāpat plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Latvijas ziņas