Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā pērn bija 9,3 eiro, kas ir krietni zemāks līmenis nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas departamenta "Eurostat" ceturtdien publiskotie dati.
Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā, neskaitot lauksaimniecību un valsts pārvaldi, pērn bija vien Bulgārijā (5,4 eiro stundā), Rumānijā (6,9 eiro) un Lietuvā (deviņi eiro).

Igaunijā darbaspēka izmaksas stundā pagājušajā gadā bija 12,4 eiro.

Savukārt vislielākās darbaspēka izmaksas pagājušajā gadā reģistrētas Dānijā (43,5 eiro), Luksemburgā (40,6 eiro), Beļģijā (39,7 eiro), Zviedrijā (36,6 eiro), Nīderlandē (35,9 eiro) un Francijā (35,8 eiro).

ES vidēji šis rādītājs bija 27,4 eiro, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2017.gadā. Eirozonā darbaspēka izmaksas pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu pieaugušas par 2,2%, sasniedzot 30,6 eiro stundā.

No eirozonas valstīm vislielākais darbaspēka izmaksu pieaugums gada izteiksmē reģistrēts Baltijas valstīs: Latvijā (+12,9%), Lietuvā (+10,4%) un Igaunijā (+6,8%). Arī Slovākijā pērn fiksēts 6,8% kāpums, bet vienīgā ES valsts, kur darbaspēka izmaksas samazinājās, bija Zviedrija (-3,9%). Mazākais darbaspēka izmaksu pieaugums starp eirozonas valstīm bijis Maltā (+0,4%), Somijā (+1,2%) un Spānijā (+1,3%).

Ārpus eirozonas esošo ES valstu vidū lielākais darbaspēka izmaksu, rēķinot vietējā valūtā, kāpums pērn bijis Rumānijā (+13,3%) un Ungārijā (+9,8%).

Darbaspēka uzturēšanas izmaksas veido tēriņi darba algām, prēmijām un piemaksām, kā arī nodokļu un sociālās apdrošināšanas maksājumi.


Latvijas ziņas